Pompa cwu sie nie wlancza

Strona główna Forum Kotły zasypowe Pompa cwu sie nie wlancza

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59726
      Tomekoref
      Uczestnik

      Posiadam piec ht 20 ustawiemia zalaczenia pomp mam 35°c ale pompa cwu sie nie zalancza tylko sama pompa co dpoiero przy 47°c zalancza pompe czyzby sterownik padl?

    • #59734
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Sprawdź, czy masz ustawiony odpowiednio TRYB PRACY CWU. Musi on być ustawiony na zimę.
      Oprócz tego jeśli nie masz termostatu pokojowego to musisz go wyłączyć w MENU TERMOSTATY (dolna dioda od termostatu musi się zapalić).

      Pozdrawiam

    • #59733
      Tomekoref
      Uczestnik

      Problem polega na tym że tryb pracy ustawiony jest na zimę
      a dioda od termostatu się pali.
      Piec ma zadaną temperaturę 35stopni jak osiągnie zadaną temperaturę to tylko się załącza pompa od co a cwu zalącza się przy 45stopniach niekiedy przy 48 a niekiedy normalnie
      Podejrzewałem że pompa padła ale jest dobra, w momencie kiedy dioda od cwu się nie pali to zasilania w gnieździe cwu nie ma.
      Wydaje mi się że padło starowanie w piecu
      Co dalej robić?

    • #59732
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przepraszam, ale nie wiem czy nie nastąpiła jakaś pomyłka z Twojej strony. Masz ustawione 35 stopni na kotle?
      Jeśli tak to nie chwal się tym bo koledzy z serwisu od razu odebraliby Ci gwarancję, gdyby posiadali Twoje dane. Myślę jednak że to pomyłka z Twojej strony. Gdyby jednak było inaczej to ustaw temperaturę kotła na 65 stopni i wszystko będzie w porządku.

      Pozdrawiam

    • #59731
      Tomekoref
      Uczestnik

      Rzeczywiście nastąpiła pomyłka temp na kotle ustawiona jest cały czas 68 stopni chodziło mi o załączenie pomp co i cwu gdzie jest ustawione na 35 stopni i przy osiągnięciu tej temp. załącza się tylko pompa co a cwu dopiero przy 45, 47, a niekiedy normalnie oczywiście woda w bojlerze jest wystudzona

    • #59730
      SERWIS
      Uczestnik

      OK. Woda w bojlerze jest wystudzona ale jakie jest wskazanie na czujniku temperatury c.w.u..
      Zdarzył się kilkukrotnie, że czujnik cwu był przytwierdzony np do wejścia do wężownicy itp.

      Pozdrawiam

    • #59729
      Tomekoref
      Uczestnik

      Czujnik nie jest przymocowany do wężownicy tylko do ścianki bojlera do niedawna wszystko było ok, temp na czujniku przy wystudzonej wodzie pokazuje 19 stopni, po zapaleniu w piecu temp. wzrasta przez zawór różnicowy
      a pompa C.W.U. nie załącza się razem z pompą C.O. tylko później

    • #59728
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Myślę, że lepiej będzie jak zadzwonisz do nas do firmy, gdyż łatwiej będzie wypytać Cię o szczegóły Twojej instalacji.
      W ostateczności podjedzie do Ciebie któryś z naszych techników.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.