Pompa co działa cały czas

Strona główna Forum Kotły zasypowe Pompa co działa cały czas

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59712
      Tomasz Roter
      Uczestnik

      Mam pytanie czy pompa co powinna działać cały czas? Posiadam kocioł red eko duo 17 czujnik pogodowy i drugi w domu ale niezależnie od osiągnięcia temperatury czy to na zaworze czy na czujniku domowym pompa co nasuwa i zamiast nastawionych 22 stopni mama 25 i żona się czepia że gorąco

    • #59716
      zientas
      Uczestnik

      zobacz czy na czujniku, a raczej na odbiorniku masz włączoną funkcję tego czujnika.
      U mnie na piecu czujnik jest włączony, mam czujnik bezprzewodowy, przy piecu mam odbiornik podłączony do prądu i kablem połączony z piecem. Na tym odbiorniku nam przełącznik, którym mogę to włączyć lub wyłączyć, ale nie mogę wypiąć tego z kontaktu bez zmian w sterowniku pieca.
      Poza tym zmień parametry zaworu na czujce pogodowej, jeśli przy temp. 0-5C cały czas podaje czynnik jak w temp -15 to będziesz miał za gorąco.
      Napisz jak masz ustawiony zawór pogodowy.
      U mnie też w słoneczne dni jest gorąco w salonie bo mam południowe okno o powieżchni 8m2, co zapewni bardzo duże ilości ciepła.

    • #59715
      Tomasz Roter
      Uczestnik

      Cały dowcip w tym że czujnik jest włączony a nastawę zaworu na zero na zewnątrz mam na 38 stopni a i tak na zaworze non stop z 7 – 9 stopni więcej co przekłada się na 3 stopnie więcej w domu a słoneczka dziś na przykład ani widu ani słychu

    • #59714
      zientas
      Uczestnik

      napisz jeszcze jaką masz instalację:
      podłogówka, grzejniki, jedno i drugie.
      na sterowniku masz parametr zawór – nastawianie i to so płynie w rurkach.
      podaj czy te parametry -zadany i realizowany, są bardzo rozbieżne?
      jaki masz sterownik a i najważniejsze czy masz tam zawór mieszający bo bez tego piecem nic nie poustawiasz.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.