Qplus 25 kw

Strona główna Forum Kotły zasypowe Qplus 25 kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59707
      PiecQplus
      Uczestnik

      Witam wszystkich chciałbym podzielić się opinią o piecu QPlus 25KW miałowiec . Przez dziesięć lat użytkowałem piec miałowy z jednej firm z Pleszewa. Postanowiłem zaufać firmie Heiztechnik wybierając w/w piec, użytkuję go dwa miesiące i stwierdzam że była to wielka pomyłka gdyż zawodzi od samego początku pomimo różnych kombinacji ustawień konsultowanych z serwisem kocioł nie pracuje poprawnie ,rozpala się dość szybko tem. zadana 65 stopni przez dwie trzy godziny pracuje poprawnie potem żar schodzi w stronę popielnika raz z przodu paleniska raz z tyłu miał był moczony czasem mniej czasem bardziej, były dni gdzie dochodziło do częstych wybuchów w trakcie pierwszych godzin palenia jest bardzo paliwożerny nawet po ustawieniu zaworu czterodrożnego na obieg tylko samego pieca pali tyle miału ile na otwartym obiegu a najgorszą rzeczą jest to, że po wygaszeniu mija kilka godzin a z pieca wyciąga się niespalony węgiel w ilości około jednej trzeciej wsadu takich problemów nie miałem w poprzednim piecu zawsze popiół był zimny,a miał wypalony do końca myślałem ,że problem jest może w węglu ale kolega ma ten sam miał piec z Pleszewa i pali się. Dzisiaj tj 24.03. 2013 temp. na zewnątrz -10 stopni piec rozpalony o godzinie 11 przed południem do 16 wszystko ok. od tej pory temp. na piecu zaczyna spadać tak nie jest zawsze ale dość często ciężko wybrać odpowiednie ustawienia bo raz na danym ustawieniu kocioł pracuje ok. a następnym razem nie, ale nie wypalony miał zostaje zawsze i to mnie bardzo denerwuje. Znów zimna noc przed nami w domu

    • #59711
      kalejdoskop
      Uczestnik

      Witam,

      Miałem między innymi podobny problem, po sześciu miesiącach palenia z różnymi ustawieniami konsultowanymi z serwisem uznałem, że DOŚĆ!

      Wywaliłem dmuchawę miejsce pod nią zaślepiłem, wywaliłem sterownik. Dokupiłem drzwiczki z klapką, kupiłem elektroniczny miarkownik ciągu MCI wraz ze sterowaniem SPR 11 i spalanie zmniejszyło się o POŁOWĘ.
      Kiedyś na całym zasypie (około 50 kg węgla) paliło się około 8 godzin, teraz połowa zasypu pali się tyle samo – a co najważniejsze brak wybuchów. Temperatura na kotle 50oC.
      Nie wiem dlaczego serwis uporczywie zniechęca do zrezygnowania z dmuchawy? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :).
      Pozdrawiam

    • #59710
      Wojtek
      Uczestnik

      Pytanie do serwisu:
      Czy konieczna jest wymiana sterownika, czy wystarczy tylko dokupić elektroniczny miarkownik ciągu i drzwiczki?
      Jak wygląda ta sprawa takich modyfikacji w oczach producenta? Chodzi mi o to, czy robiliście testy takich rozwiązań?

    • #59709
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie robiliśmy jeszcze testów z elektrycznym miarkownikiem ciągu.
      Muszę zasięgnąć języka u dostawcy elektroniki.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.