jaki kocioł zasypowy ??

Strona główna Forum Kotły zasypowe jaki kocioł zasypowy ??

  • Ten temat ma 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 11 lat temu przez SERWIS.
Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59692
      bartekkryza
      Uczestnik

      Witam. Przymierzam się do kupna kotła zasypowego , tylko mam dylemat który model wybrac. Dom 100 m2 powierzni użytkowej ocieplony 15 cm styro plus poddasze wełna mineralna 20 cm. Podłogówka tylko w kuchni oraz łazienkach reszta to grzejniki. Komin ok 8 m z wkładem kominowym 20 cm średnicy. Zasypowy z tego względu że jest dużo tańszy niż z podajnikiem i myślę że przy tej wielkości domu palenie będzie dosyc ekonomiczne. I tutaj pojawiają się moje pytania jaką moc wybrac , czy 15 kw wystarczy? to co jest dla mnie bardzo ważne na jaką stałopalnośc mogę liczyc? Jest to dla mnie bardzo ważne , nie chciałbym co chwilę zaglądac do kotłowni.Jako paliwo głównie przewiduję węgiel i drewno aczkolwiek nie wykluczam miału. Czy możecie coś doradzic???

    • #59694
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli chcesz spalać ekonomicznie to nie powinieneś brać większego niż 11 kW, ale niestety będziesz do niego często zaglądał. Z tego powodu wybierz kocioł o mocy 15 kW.
      Jeżeli zamierzasz palić drewnem lub węglem to weź kocioł HIT Plus 15 kW.

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.