Q plus 25 kW problemy z nowym sterownikiem

Strona główna Forum Kotły zasypowe Q plus 25 kW problemy z nowym sterownikiem

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59632
      Tomek
      Uczestnik

      Kupiłem kocioł q plus 25 kW ze starym sterownikiem (data oddania do sprzedawcy styczeń 2012).
      Po zwróceniu uwagi instalatorowi, iż sterownik nie jest zgodny z ofertą handlową po półtorej tygodniu instalator wymienił sterownik na ht tronic 300 (fajny kosmos w porównaniu z poprzednim). Niestety wieczorem rozpaliłem w piecu a rano świecił alarm i pompa CO pracowała stale, a odczyt na sterowniku pokazywał temp. Kotła 0 st.
      Dzień po wymianie okazało się, że to już nie problem instalatora tylko serwisu i jego mam sobie zawezwać.
      Ewidentna awaria czujnika temperatury kotła co?
      Czy tak jest faktycznie?

    • #59636
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Alarm z oznaczeniem „0” oznacza zwarcie na przewodzie czujnika. Sprawdź czy nie leży on na gorących elementach kotła (rura kominowa). Jeżeli kabel będzie przetopiony jest to powodem alarmu. Czujnik w takim przypadku należy wymienić lub gdy jest taka możliwość wyciąć kawałek stopionego przewodu i połączyć go zgodnie ze sztuką branżową.
      W przypadku problemów skontaktuj się z serwisem pod numerem 664 784 500.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59635
      pyszczak0
      Uczestnik

      Witam mam identyczną sprawę jak w pierwszym poście piec Q plus 25kw ,sterownik ht tronic 200 w opisie pieca wyczytałem że powinien być sterownik ht tronic 300 .Piec kupiony w 2012 r . wiosną tego roku pierwszy raz odpalony po wykończeniu domu chciałem zainstalować do pieca zdalne sterowanie i tu kłopot który się pojawił z nieprawidłowym sterownikiem .Nr pieca 2731312 .

    • #59634
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł Q Plus 25 standardowo wyposażany był w sterownik HT tronic 200. Sterownik HT tronic 300 zastąpił H tronic 200 stosunkowo niedawno – urządzenia zawsze sprzedawane do hurtowni czasami czekają na klienta.
      Sterownik ten jest właściwy dla kotła Q Plus.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.