nie działa dmuchawa w nowym piecu

Strona główna Forum Kotły zasypowe nie działa dmuchawa w nowym piecu

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59550
      Przemek
      Uczestnik

      Witam

      Dzisiaj po raz pierwszy uruchomiłem piec HT 15 i pojawiły się następujące problemy:

      1. w ogóle nie włącza mi się dmuchawa. kontrolka na sterowniku z symbolem wentylatorka miga, od początkowo 24 stopni – cały czas migała wentylator nie działa, w pewnym momencie ta kontrolka świeciła się przez cały czas ale i tak wentylator nie działał, i kompletnie nie wiem o co chodzi,

      2. mam w swoim kominie nowy wkład 150 wys. niecałe 9 metrów, natomiast sam piec podłaczony jest do niego przy pomocy dwóch kolan (około 1 m.) oczywiście zastosowałem lekki przechył (coraz wyżej w kierunku wkładu), nie wiem dlaczego cug jest na tyle słaby, że po otwarciu drzwi zasypowych czy wyczystkowych (tych górnych) dym leci do mieszkania aż miło, przy czym w poprzednim piecu (w kominie nie miałem wówczas wkładu) cug był taki, że gasiło papier trzymany w ręce

      dodam, że nie posiadam (przynajmniej na razie) regulatora pokojowego, nie korzystam z pompy CWU, jedynie pompa CO na powrocie. po osiągnięciu zadanej temperatury na piecu instalacja się spisuje prawidłowo, tylko wentylator nie działa i żeby piec się rozpalił trzeba czekać wieki.

    • #59558
      Przemek
      Uczestnik

      pierwszy problem został rozwiązany – musiałem poprawić fachowców z fabryki hehe odkręciłem kasetę z zasilaniem (znajdującą się z boku pieca, tą z przewodami) i z tyłu musiałem dopiąć wtyczkę od wentylatora… taka trochę fuszerka ze strony fabryki ale cóż, zdarza się nawet najlepszym, problem komina pozostał niestety jednak nierozwiązany w dalszym ciągu…

    • #59557
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Cieszę się, że udało Ci się zdiagnozować problem dmuchawy. Wtyczka mogła wysunąć się podczas drgań w transporcie ale również mogła nie być do końca wpięta przez montażystę. Każdy sprzęt jest uruchamiany przed wysyłką więc taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

      W przypadku komina problemem może być jego wysoka temperatura podniesiona przez palące ostatnimi dniami słońce uniemożliwiająca unoszenie się ciepłych spalin ku górze. Po rozpaleniu kotła i wymuszeniu przepływu poprzez wentylator sytuacja powinna się poprawić.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59556
      Adam keler
      Uczestnik

      Witam.
      Mam pytanie. Posiadam kocioł ht daspell 15 kw. Od dwóch dni piec rozpalanie się, dochodzi do zadanej temperatury, a następnie się wygasza.
      Niby wszystko w porządku, ale przy wygaszaniu dmuchawa powinna przedmuchać kocioł czyli pracować na 100 %. U mnie dmuchawa wygasza piec na 28%(czyli maxymalna praca w procesie spalania) przez co piec nie wchodzi w stan postoju, a tym samym nie rozpala się ponownie .
      Proszę o pomoc

    • #59555
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dmuchawa przy wygaszaniu pracuje z mocą nadmuchu odpowiednim dla mocy maksymalnej, aby nie wydmuchać palącego się paliwa do popielnika. Dopiero w czyszczeniu nadmuch jest ustawiony na 100%.

      Czy pojawia się alarm nieudana próba rozpalania? Z powyższego wynika, że kocioł się nie wygasza wogóle.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59554
      Adam keler
      Uczestnik

      Problem w tym że dmuchawa nie wchodzi w tryb czyszczenia i przez to się nie wygasza.
      Kocioł się wygasza przez długi czas.
      Nie ma żadnego alarmu. Po prostu się nie rozpala, bo cały czas wygasza. Mimo tego, że  temperatura spada dużo ponad nastawioną histerezę

    • #59553
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wygaszanie ma na celu dopalenie pozostałego na palniku paliwa. Po dopaleniu paliwa płomień na wyświetlacz spada poniżej 5% co po pewnym czasie oznacza przejście do trybu czyszczenia i postoju.
      1) Jak długo wygasza? (Dla tej mocy kotła maksymalny czas wygaszania jest ustawiony na 5 min ale w serwisie jest możliwość wydłużenia tego parametru max do 30 min).
      2) Jaką wartość płomienia widzisz po długim czasie wygaszania na wyświetlaczu?
      3) Zakładam że nie pracuje w wygaszaniu cały dzień. Co się dzieje po zakończeniu trybu wygaszania?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59552
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Warto w takiej sytuacji wykonać przeważenie podawania.
      Możliwe, że na mocy minimalnej masz za duże dawki i piec szybko przeskoczy minimalną moc i wchodzi w wygaszanie z dużą ilością paliwa, które długo się wypala.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.