Termostat pokojowy tybox 117

Strona główna Forum Kotły zasypowe Termostat pokojowy tybox 117

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59540
      Łukasz Synak
      Uczestnik

      Witam. Mam piec Q Hit Plus 25 ze sterownikiem HT-tronic 300 i chce podłączyć termostat pokojowy Tybox117 nie bardzo wiem jak go podłączyć.

    • #59549
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Według instrukcji montażu tego termostatu:

      http://pl.immergas.com/media/tybox_117_127_217_227_instrukcja_montazu_i_obslugi.pdf

      musisz tylko połączyć dwużyłowym kablem wejście termostatu pokojowego w sterowniku kotła (musisz otworzyć obudowę i wprowadzić kabel przez dławicę) ze stykami 2 i 3 w termostacie pokojowym. Po podłączeniu należy włączyć funkcję Termostat pokojowy kotła w Menu sterownika kotła i zaprogramować termostat pokojowy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59548
      Łukasz Synak
      Uczestnik

      Witam. A w tym sterowniku kotła pod jakie styki podłaczyć tam są cztery wejscia.
      a i jeszcze jedno czy w tym termostacie trzeba robić mostek na tych stykach???

    • #59547
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W sterowniku HT tronic 300 jest tylko jedno wejście termostat pokojowy.

      W termostacie pokojowym nie robimy mostka.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59546
      Łukasz Synak
      Uczestnik

      Witam. Ok zgadzam się że jest jedno wejście na termostat pokojowy tylko że tam są cztery styki o nazwach „POK” ; „B” i „A” a kable mam podłączyć tylko dwa a nie chce tego robić tego metodą prób i błędow dlatego chcialbym wiedziec pod jakie mam podlaczyc. Pozdrawiam.

    • #59545
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kable podłączamy pod wyjście „POK”.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59544
      Łukasz Synak
      Uczestnik

      Ok wszystko działa
      Pozdrawiam

    • #59543
      mirody
      Uczestnik

      Podepne się do tematu, zakupiłem owy termostat tylko zastanawiam się jak on będzie współgral z grzejnikami i podlogowka . Czy jest konieczny zakup 2 niezależnie sterujących czy wystarczy tylko ten jeden?

    • #59542
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Podłączenie jednego sterownika pokojowego umożliwia sterowanie instalacją według temperatury zmierzonej tylko w pomieszczeniu, w którym znajduje się sterownik.

      Jeżeli posiadasz grzejniki to sugeruję montaż termostatów na każdym z nich, a podłoga byłaby wysterowana za pomocą mieszacza z siłownikiem w trybie podłogowym. Główny termostat wyłączał by główną pompę w przypadku, gdy temperatura w pomieszczeniach byłaby znacznie przekroczona.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.