Q HIT PLUS 7 z sterowniki Ht Tronic 100 – ustawien

Strona główna Forum Kotły zasypowe Q HIT PLUS 7 z sterowniki Ht Tronic 100 – ustawien

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #59537
   Satanak
   Uczestnik

   Dzień dobry, mam Państwa piec Q HIT PLUS 7 z sterownikiem Ht Tronic 100 a z tyłu sterownika nazwę regulator pracy kotła miałowego Alfa T, chodzi mi o ustawienia temperatur. Według instrukcji sterownika:
   Zakres nastaw temperatur to 50 – 90 stopni – nie mogę ustawić niżej niż 55 stopni
   Temperatura załączenia pompy obiegowej to 30 – 60 stopni – nie mogę ustawić niżej niż 45 stopni
   Proszę o pomoc, najbardziej zależy mi na zmniejszenie temperatury załączenia pompy obiegowej nie jak teraz mogę 45 stopni a chciałbym ustawić 35 stopni.
   Pytanie jak to zrobić?
   Pozdrawiam

  • #59539
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Informacje na temat zakresu temperatur podane w instrukcji obsługi sterownika mają zastosowanie ogólne do urządzeń zakupionych bezpośrednio u producenta automatyk. Wersje o oznaczeniu na froncie sterownika HT tronic 100 posiadają specjalne ustawienia dopasowane do modelu urządzenia według wymagań Heiztechnik. Wymagania te dotyczą minimalnej nastawianej temperatury, temperatury załączenia pomp i wyłączenia kotła.
   Wymagania ustawianych temperatur dotyczą zapewnienia żywotności urządzenia zapewniając tym samym stabilną pracę.
   Niedopuszczalne jest ustawianie temperatury zadanej kotła poniżej 55 stopni C – w celu uzyskania gwarancji temperatura powrotu musi być utrzymywana na poziomie 45 stopni C co przy nastawie na kotle 50 stopni C jest trudne do osiągnięcia. Nastawa sugerowana to 65 stopni C. Załączenie pompy instalacji CO przy temperaturze 35 stopni C skutkuje jedynie wydłużoną pracą kotła w niskich (niekorzystnych) temperaturach prowadzących do przyspieszonej korozji skracającej żywotność urządzenia.
   W przypadku, gdy w kotle pozostaje jeszcze mała ilość żaru i pompa wyłączy się 5 stopni C poniżej załączenia ciepło oddane przez żar podniesie temperaturę kotła załączając ponownie pompę.
   W przypadku, gdy temperatura na kotle nie wzrośnie to nie możemy mówić o dalszym spalaniu się paliwa więc pompa nie powinna pracować.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.