PYTANIA

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60394
   jacek
   Uczestnik

   witam i dzekuje za szybka odpowiedz.Ze wzledu ze zdecydowalem sie juz na wasz kociol mam jeszcze kilka pytan a mianowicie 1.Czy jest rowniez mozliwosc zamontowania miarkownika ciagu w modelach HT i HT PLUS. 2.Jaki model sterownika montowany jest w modelach HT iHT PLUS. 3.jaka jest roznica w knstrukcji pomiedzy HT a HT PLUS chodzi o to czy rownie skutecznie i ekonomicznie spale wegiel i drewno w obu tych modelach gdyz duzo wieksza komora przemawia na korzysc HT PLUS. 4. Czy 20 kw nie bedzie za duzy w moim przypadku(nie chcialbym kotla przewymiarowac i go zamulac).5.Do kogo powinienem kierowac sie w sprawie zamowienia kotla(miarkownik i dmuchawa)mieszkam na dolnym slasku a dokladnie Glogow.Z gory dziekuje.

  • #60396
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam – uff, mnóstwo pytań

   1. W przypadku kotłów nowej linii w tej chwili nie przewidujemy montażu miarkowników ciągu (w naszym przypadku sprzedaż kotłów bez układów sterowań jest marginalna)
   2. W modelach HT i HT Plus montowane są regulatory serii HT tronic 300, posiadają dwuwierszowy, ciekłokrystaliczny wyświetlacz, obsługa poprzez MENU jak stary telefon komórkowy i bardzo ważne, posiada wyjście na termostat pokojowy.
   3. Kocioł HT jest nową wersją kotła Q HIT Plus i jest kotłem węglowym do spalania węgla i drewna z możliwością spalania miału. Kocioł HT Plus jest nową wersją kotła Q Plus i jest to typowy kocioł miałowy z możliwością spalania drewna i węgla. Masz rację co do wielkości komory spalania HT Plus-a. Jednak gdybyś jako paliwo podstawowe stosował węgiel i drewno to weź lepiej odrobinę większą węglówkę aby uzyskać tą samą wielkość komory załadunkowej. W przypadku podkładania paliwa lepiej sprawdza się kocioł HT jako kocioł węglowy. HT Plus jako miałówka przy podkładaniu potrafi czasami zadymić, potrzebuje on lepszego ciągu kominowego gdyż zasyp paliwa jest w pewnym sensie od góry.
   4. HT 20 jest podobny wielkością do HT Plus 15 więc nie powinieneś się obawiać przewymiarowania, zwłaszcza że każdy kocioł, nie licząc dwóch najzimniejszych miesięcy pracuje na niskim obciążeniu. Jedno co warto zrobić, to należy założyć zawór mieszający po to, abyś na kotle mógł trzymać temperaturę około 60 stopni porzez co będziesz miał lepsze spalanie, suchy i nie oblepiony smołą kocioł i mniejsze zużycie paliwa.
   5. Kocioł musisz nabyć poprzez jednego z naszych dystrybutorów. Zadzwoń do naszego doradcy techniczno-handlowego pod numer 664785900 lub do biura a podadzą Ci najbliższego dystrybutora. W okolicach Głogowa. Najprawdopodobniej będzie to oddział Wrocławskiej firmy AKA z Nowej Soli.

   Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.