NIE MOGĘ UZYSKAĆ ŻĄDANEJ TEMPERATURY!!!!!!

Strona główna Forum Kotły zasypowe NIE MOGĘ UZYSKAĆ ŻĄDANEJ TEMPERATURY!!!!!!

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60521
      stasiu81
      Uczestnik

      WITAM!!!!POSIADAM NOWY PIEC Q HIT PLUS 20 KW Z PODAJNIKIEM ALFA.MÓJ PROBLEM JEST NASTĘPUJĄCY:NIE MOGĘ PALĄC MIAŁEM UZYSKAĆ NA PIECU TEMPERATURY NP 60-70 STOPNI!!!
      MOJE NASTAWY:
      TEMPERATURA 60-70
      CZAS PRZEDMUCHU 10
      CZAS MIĘDZY PRZEDMUCHAMI 3
      OBROTY MIN. 10
      OBROTY MAX. 12
      PROSZĘ O POMOC I Z GÓRY DZIĘKUJE

    • #60534
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Po pierwsze kocioł Q HIT Plus nie jest typowym kotłem miałowym. Prawdziwą „miałówką” jest kocioł Q PLUS.
      Jeśli chcesz palić miał to musisz pamiętać przede wszystkim o dużej jego wilgotności (musi być jak ciasto)i musisz pamiętać o ustawieniach dmuchawy.
      Kocioł jeśli jest dobrze ustawiony nie powinien osiągać temperatury zadanej a jedynie się do niej zbliżyć. Kocioł powinien osiągać temperaturę pomiędzy 8 – 2 st poniżej temp. zadanej. Działanie takie jest wynikiem modulacji. Rozbiór ciepła przez budynek jest ciągły a więc i produkcja ciepła powinna być ciągła, a kocioł produkuje ciepło tylko w czasie spalania.
      Proszę jeszcze zwrócić uwagę na obroty minimalne i maksymalne, gdyż od nich zależy jakość spalania.
      Nie jestem w stanie zasugerować w tej chwili nastaw gdyż nie wiem o jakim wielkości kotła piszesz.
      A tak na marginesie to sprawdź też jakość paliwa

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60533
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam ponownie.

      Nie zauważyłem że podałeś wielkość kotła.
      Dla tego kotła wprowadź następujące nastawy:
      czas przedmuchu – 10 s
      czas między przed. – 4,0 min
      obroty min – 2
      obroty maks. – 5
      Przepustnica na dmuchawie otwarta całkowicie.
      Przy zbyt dużych obrotach dmuchawy może nastąpić zrywanie płomienia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik.

    • #60532
      jtd
      Uczestnik

      Witam.
      Admin co znaczy przepustnica całkowicie otwarta?
      Czy oznacza to ze ma byc otwarta na sztywno cały czas, czy chodzi oto ze przy max obrotach ma się otwierać na max.?

    • #60531
      zbuku
      Uczestnik

      na dmuchawie masz ruchomą przysłonę mocowaną dwoma nakrętkami motylkowymi. Otwarta dmuchawa, znaczy otwarta przysłona.

    • #60530
      jtd
      Uczestnik

      Zbuku
      Wiem co to jest przepustnica.
      Ale można ja otworzyc na max i unieruchomic tak, aby caly czas byla otwarta nawet jak dmuchawa nie pracuje.
      Albo można tak wygiąć blaszke w ograniczniku otwierania przepustnicy, że nawet jak będzie na 12 dmuchać to i tak się tylko trochę otworzy.
      Stąd moje pyt. do admina czy jak dmucha na 5 to przepustnca ma byc max otwarta.
      Na marginesie dodam że jak ogranicznik otwarcia przepustnicy jest zle ustawiony(wygięty) to przepustnica otworzy się Wam na max i pozostanie w pozycji pionowej po wyłączeniu wentylatora co w następstwie spowoduje dopływ powietrza.
      Sam tak miałem .

    • #60529
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Panowie, pisałem o przepustnicy na otworze wlotowym dmuchawy mającej ograniczać otwór wlotowy powietrza do niej, która nie zawsze musiała występować w miałówkach natomiast zawsze była w węglówkach.
      To, co wy nazywacie przepstnicą jest klapką, śluzą itp. która ma za zadanie otworzyć się podczas pracy dmuchawy a zamknąć po jej wyłączeniu nie dopuszczając do niekontrolowanego przepływu powietrza na skutek ciągu kominowego i wzbudzania kotła

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60528
      jankes
      Uczestnik

      Witam

      Posiadam Kocioł Q Plus.

      U mnie też zdarzyło się że klapka wewnątrz dmuchawy otworzyła się i nie zamknęła.

      Co powodowało znaczny przyrost temperatury.

      Nigdy nie zwracałem uwagi na ten siłownik, który zamyka grawitacyjnie blaszkę z dopływem powietrza.

      Dopiero po paru dniach zorientowałem się, że blaszka cały czas jest otwarta.

      Pzry okazji również rozebrałem dmuchawę i przeczyściłem blaszkę zamykającą.

      Po tym temperatura się ustabilizowała.
      Inny problem powstał, że jak skręciłem obudowę do wentylatora to przy włączaniu/wyłączaniu wentylatora następuje lekki hałas-wibracje od odudowy kotła. Próbowałem wyregulować na śrubach, które przykręcają wentylator do pieca, ale nie pomogło.

    • #60527
      SERWIS
      Uczestnik

      Witaj Jankes

      1. Nie zamykająca się klapka nie zawsze jest powodem zabrudzenia. W zależności od rodzaju dmuchawy klapki mają ograniczniki w postaci języków (widoczne od dołu), które to po przegięciu klapki (ktoś za bardzo pociągnął za wajchę z obciążnikami) powodują, że klapka otwiera się zbyt mocno nie mogąc się ponownie zamknąć.
      2. Drżenie dmuchawy powodowane jest wibracjami od wirnika. Wirnik dmuchawy jak odkurzacz wciąga nieczystości, które równomiernie osiadają na łopatkach wirnika. W momencie przekroczenia grubości granicznej z jednej z łopat kurz odpada i powoduje, że wirnik jest niewyważony. Dmuchawę taką należy przedmuchać sprężonym powietrzem i jest jak nowa.

      Pozdrawiam

    • #60526

      nt temperatury odpisujecie że powinna się utrzymywać
      na poziomie 8-2 st.poniżej zadanej.
      posiadam kocioł HT 15.gdy ustawię temp.65st
      to przy 65 nadmuch się wyłącza ale temp.skacze do 75,póżniej spada do ok.60 st.mimo załączonego nadmuchu.czym są spowodowane takie skoki.ustawienia są te od was sugerowane,palę ekogroszkiem.

    • #60525
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie pamiętam w tej chwili jakie masz ustawienia, czy możesz podać mi jakie masz obroty minimalne i maksymalne.
      Prawdopodobnie maksymalne obroty masz zbyt wysokie, co w efekcie powoduje nadmierne wzbudzenie kotła i przekroczenie temperatury zadanej.
      Czekam na odpowiedź.

      Pozdrawiam

    • #60524

      obroty max 3

    • #60523
      SERWIS
      Uczestnik

      ustaw je na „2”

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.