Sterownik HT 300

Strona główna Forum Kotły zasypowe Sterownik HT 300

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60356
      pazdzian
      Uczestnik

      Witam

      Posiadam kociol HT 7 ze sterownikiem HT 300.
      Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc ustawienia parametru nastawienie kotla na temp ponizej 40st.
      Chodzi mi o to ze jak juz mi sie rozpali np do 65 to wychodzac z domu na dluzszy czas chcialbym zmniejszyc nastawienie kotla na 40 st i zeby sobie trzymal temperature tylko na przedmuchu. Bo jak tylko spadnie ponizej nastawu to przy ciaglej pracy dmuchawy szybko wszystko wypali.
      Czy takie dzialanie ma sens?

      Pozdrawiam

    • #60360
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie powinno się schodzić z temperaturą poniżej 50 stopni, a wręcz na kotle powinna być ciągle temperatura powyżej 60 stopni.
      Ma to wpływ na jakość spalania i poziom wydzielania się smoły i sadzy jak również na żywotność kotła.

      Pozdrawiam

    • #60359
      pazdzian
      Uczestnik

      Czesc

      Ja tez mam taki sam kociol i tez chcialem tak robic. Niestety nie ma mozliwosci zejscia ponizej 50 st. Ja zazwyczaj rozpalam do okolo 70-80 st i pozniej ustawiam dmuchawe na 50st i na dodmuchu chodzi okolo 5-6 godzin.

      Pozdrawiam

    • #60358
      fomicz
      Uczestnik

      Zbyt niska temperatura na kotle kończy się przebijaniem przez komin smoły do wnętrza mieszkania (chyba, że macie wkłady ze stali ale wtedy tez szybciej zapycha się komin). Oczywiście skraca żywotność kotła. Jeżeli przy takiej temperaturze pracy macie 'za gorąco’ to chyba najlepiej wstawić zawór trój/czterodrożny i zamontować głowice termostatyczne na grzejnikach.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.