jaki kocioł

Strona główna Forum Kotły zasypowe jaki kocioł

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60352
   mbialowas
   Uczestnik

   Witam mam zamiar zakupić kocioł HT20 mam do ogrzania dom około 120m2 całkowicie podpiwniczony i dla tego troszkę zimny zwłaszcza ostatnie zimy. Myślę jednak ze ten kocioł powinien być dobrym rozwiązaniem. Mam jeszcze pytanie co do instalacji tzn. jakie pompy, zawory, termostaty itp.

  • #60355
   mbialowas
   Uczestnik

   A jeszcze zapomniałem dodać że palę zwłaszcza drewnem i węglem

  • #60354
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Wydaje mi sie że to dobry wybór. Co prawda do takiego obiektu wystarczyłby w zupełności kocioł 15 kW, ale do dwudziestki wsypiesz więcej paliwa, zwłaszcza drewna.
   Co do pomp i zaworów to proponuję, abyś zamontował zawór czterodrogowy, który pozwoli Ci na trzymanie na kotle temperatury około 70 – 75 stopni i podwyższy temperaturę wody wracającej do kotła. Pozwoli Ci to wydłużyć czas żywotności kotła i poprawi jakość spalania.
   Jeśli idzie o pompy to nie pozostaje nic innego jak podłączyć dwie pompy, jedna do centralnego ogrzewania a druga do cwu.
   Warto jest zakupić termostat pokojowy i podłączyć go do automatyki kotła (automatyka HT tronic 300 posiada takie wyjście). W tym momencie po nagrzaniu pomieszczenia do temperatury zadanej termostat da sygnał do kotła o konieczności wyłączenia pompy centralnego ogrzewania.

   Pozdrawiam

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.