jaki kocioł

Strona główna Forum Kotły zasypowe jaki kocioł

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60352
      mbialowas
      Uczestnik

      Witam mam zamiar zakupić kocioł HT20 mam do ogrzania dom około 120m2 całkowicie podpiwniczony i dla tego troszkę zimny zwłaszcza ostatnie zimy. Myślę jednak ze ten kocioł powinien być dobrym rozwiązaniem. Mam jeszcze pytanie co do instalacji tzn. jakie pompy, zawory, termostaty itp.

    • #60355
      mbialowas
      Uczestnik

      A jeszcze zapomniałem dodać że palę zwłaszcza drewnem i węglem

    • #60354
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi sie że to dobry wybór. Co prawda do takiego obiektu wystarczyłby w zupełności kocioł 15 kW, ale do dwudziestki wsypiesz więcej paliwa, zwłaszcza drewna.
      Co do pomp i zaworów to proponuję, abyś zamontował zawór czterodrogowy, który pozwoli Ci na trzymanie na kotle temperatury około 70 – 75 stopni i podwyższy temperaturę wody wracającej do kotła. Pozwoli Ci to wydłużyć czas żywotności kotła i poprawi jakość spalania.
      Jeśli idzie o pompy to nie pozostaje nic innego jak podłączyć dwie pompy, jedna do centralnego ogrzewania a druga do cwu.
      Warto jest zakupić termostat pokojowy i podłączyć go do automatyki kotła (automatyka HT tronic 300 posiada takie wyjście). W tym momencie po nagrzaniu pomieszczenia do temperatury zadanej termostat da sygnał do kotła o konieczności wyłączenia pompy centralnego ogrzewania.

      Pozdrawiam

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.