KOCIOŁ Q HIT PLUS 20kw STEROWNIK HT TRONIC 100

Strona główna Forum Kotły zasypowe KOCIOŁ Q HIT PLUS 20kw STEROWNIK HT TRONIC 100

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60330
      fresz
      Uczestnik

      Proszę o podanie poprawnych ustawień sterownika do pieca q hit plus 20kw. Ogrzewanie 50m2 podłogowki i 7grzejników około 50m2. Plus bojler 2-płaszczowy 120L. W przyszłosci ten piec ma ogrzać okolo 185m2. Czy bedzie wystarczający czy może powinien być 25kw??

    • #60351
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Bez problemu kocioł ten nagrzeje Twój dom. Jedyny mankament jaki może wystąpić to zwiększona częstotliwość podkładania paliwa.
      Co do propozycji ustawień to musisz podać mi z jakiego będziesz korzystał paliwa, miału, węgla czy drewna.

      Pozdrawiam

    • #60350
      fresz
      Uczestnik

      Często ładować to znaczy jak często?? Paliwo to będzie drzewo i węgiel…

    • #60349
      fresz
      Uczestnik

      Jeszcze takie pytanie czy założyć lepiej zawór 3-drożny czy lepiej 4-drożny. Pytam z tego wzgledu bo częsciowo ogrzewanie podlogowe i cześciowo grzejniki.Czekam na jakąś propozycje jak poprawnie zrobic całe przyłacze. Bo każdy instalator ma inna „wizje” jak wiadomo. Instalator proponował zalożyc tylko zawór 3-drożny na petli od ogrzewania podlogowego.

    • #60348
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie mogę odpowiedzieć na pytanie dotyczące częstotliwości dokładania paliwa. Odpowiedź na to pytanie wiązałaby się z ilością spalanego paliwa.
      Częstotliwość podkładania i wielkość zużycia paliwa zależy od wielkości zapotrzebowania ciepła, sposobu spalania i jakości ustawienia kotła.
      Co do zaworu mieszającego to proponuję zawór czterodrogowy. Poza obniżeniem temperatury czynnika grzewczego w grzejnikach powoduje w odróżnieniu do zaworu trzydrogowego podwyższenie temperatury wody wracającej do kotła. Wydłuży to żywotność kotła.

      Pozdrawiam

    • #60347
      fresz
      Uczestnik

      Jeszcze takie pytanie w którym miejscu na instalacji powinien być założony zawór czterodrogowy?? wolę zapytać już wcześniej zanim założy go instalator…

    • #60346
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Podaję Tobie link do naszej strony:
      https://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=20&Itemid=35&lang=pl
      Popatrz na schemat nr 3

      Pozdrawiam

    • #60345
      fresz
      Uczestnik

      Wszystko ładnie tylko tam nie ma ogrzewania podłogowego chyba…i nie wiem teraz jak to bedzie wygladać u mnie

    • #60344
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie ma problemu. Obecność zawóru czterodrogowego nie ujmuje możliwości montażu za nim kolejnego zawory trzydrogowego do regulacji temperatury czynnika w podłogówce. Patrz schemat nr 4.
      Konkretnie, zrób schemat podobny do schematu nr 4 z tym, że w miejsce głównego zaworu trzydrogowego wstaw zawór czterodrogowy.

      Pozdrawiam

    • #60343
      fresz
      Uczestnik

      Może powiedzieć ktoś czy jest możliwość zrobienia według schematu nr.4 ale bez dodatkowej pompy na c.w.u?? Nie chciałbym bym 3-dodatkowej pompy

    • #60342
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Niestety, jeżeli chcesz mieć jakikolwiek wpływ na temperaturę wody użytkowej to pompa ta jest konieczna.
      Jeżeli koniecznie zależałoby Ci na pozbyciu się tej pompy to według mnie jedynym rozwiązaniem jest puszczenie wody na instalację bezpośrednio przez wężownicę. Będzie wtedy ona częścią instalacji grzewczej. Jest jednak ryzyko, że woda nagrzeje się do wartości temperatury wody kotłowej, a to może grozić poparzeniem. Musiałbyś wtedy zamontować zawór mieszający na cwu.
      Po drugie trzeba pomyśleć o problemie podgrzewania wody latem, nie chcesz przecież puszczać wody na grzejniki.

      Wydaje mi się, że jesteś zmuszony zamontować tę pompę.

      Pozdrawiam

    • #60341
      fresz
      Uczestnik

      Dotarł do mnie w koncu piec i mam pytanie czy w komplecie nie ma termometru???

    • #60340
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Termometr masz elektroniczny w automatyce kotła.

      Pozdrawiam

    • #60339
      fresz
      Uczestnik

      Proszę o podanie poprawnych ustawień sterownika do pieca q hit plus 20kw

    • #60338
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wcześniej nie miałem czasu i dlatego teraz wyjaśnię Tobie, dlaczego nie dajemy zwykłego termometru. Nie dajemy go ponieważ każdy z tych termometrów posiada własny błąd i nie wszyscy rozumieją, że wskazania na automatyce i na termometrze zwykłym mogą się różnić.
      Co do nastaw to musiałbym wiedzieć jakie spalasz paliwo.
      Postaram się jednak zasugerować:
      – nastawa – minimum 60 stopni
      – czas przedmuchu – 10 sek (miał), 5 sek (węgiel, drewno)
      – czas między przedmuchami – 3-5 min. (miał), 7-9 min. (węgiel, drewno)
      – obroty minimalne – 1
      – obroty maksymalne – 6
      – przesłona na dmuchawie – otwarta całkowicie (miał), 1-2 cm szczelina (węgiel, drewno)
      Resztę musisz sam doregulować.
      Jeżeli będą jakieś problemy to pisz lub dzwoń.
      Jeżeli wszystko będzie OK to też napisz

      Pozdrawiam

    • #60337
      fresz
      Uczestnik

      Proszę o podanie poprawnych ustawień sterownika do mojego pieca…

    • #60336
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      A co jest nie tak z tymi, które podałem wcześniej.
      Musiałbyś mi napisać, co się w nich nie zgadza. Inaczej nie wiem co dalej sugerować.
      Czekam na informacje

      Pozdrawiam

    • #60335
      fresz
      Uczestnik

      Piec uruchomiony jak na razie wszystko ok:) Tylko jeden mały mankament nie dopaliło wegla do końca została jakaś szypka…

      I mam pytanie odnośnie dmuchawy. Pojechałem rano na działkę na piecu pokazywało 25-stopni. Dmuchawa cały czas chodziła. Czy to tak zawsze bedzie? czy jest możliwość zrobienia tak,że jak spadnie temperatura do około 30-stopni to dmuchawa sie wyłaczy jak skonczy sie opał w piecu… Bo z tego co widze to wygląda tak,że automatyka steruje żeby temperatura doszła do ustawionej temperatury…

    • #60334
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Skontaktuj się z doradcą technicznym pod numerem 664 784 500 i poproś o pomoc w zmianie temperatury wyłączenia dmuchawy.
      Możesz również spróbować zrobić to sam.
      Musisz nacisnąć przycisk STOP i trzymając go wciśnięty naciśnij przycisk F i puść oba. Powinny zapalić się lampki NASTAWA i POMPA (jest to temperatura załączenia pompy), po ponownym naciśnięciu przycisku F powinny zapalić się NASTAWA i DMUCHAWA (jest to temperatura wyłączenia dmuchawy), po kolejnym naciśnięciu przycisku F możesz ustawić histerezę.
      Jeżeli nie dopaliło Ci węgla to zmniejsz obroty maksymalne dmuchawy. Kocioł będzie się wolniej nagrzewał, ale dłużej się powinno w nim palić i powinno się dopalać.

      Pozdrawiam

    • #60333
      fresz
      Uczestnik

      Wszystko juz opanowałem. Mam pytanko tylko na ile istawić histereze?? i do czego ona służy ogólnie…

    • #60332
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Pozostaw fabryczne ustawienie histerezy o wartości 2 stopnie.
      Służy ona do tego, aby kocioł nie załączał się (dmuchawę) i wyłączał gdy temperatura skacze pomiędzy temperaturą zadaną i o jeden stopień niższą.
      Dlatego przy histerezie 2 stopnie dmuchawa załącza się dopiero, jak temperatura na kotle spadnie o dwa stopnie poniżej temperatury zadanej.

      Pozdrawiam

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.