Jaki wybrać kocioł dla mieszkania o pow. 50m2?

Strona główna Forum Kotły zasypowe Jaki wybrać kocioł dla mieszkania o pow. 50m2?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60325
      IzaTylipska
      Uczestnik

      Witam,
      chcę się dowiedzieć jaki wybrać kocioł do ogrzania mieszkania o powierzchni 50m2, wysokości 2,90m, stare budownictwo, nieocieplone, otynkowane, okna pcv, 1 piętro, grzejniki panelowe. Kocioł byłoby usytuowany w kuchni, bo raczej nie ma innej możliwości, zależy mi aby nie był zbyt duży. I oczywiście chciałabym, aby nie trzeba było zbyt często do niego dokładać. Gdzie można znaleźć przekrój waszych kotłów? Bo jakoś na to nie trafiłam. Pozdrawiam.

    • #60329
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Co do samej mocy to wystarczyłby Tobie kocioł o mocy 7 kW. Jednakże mając na uwadze stałopalność zaproponuję Ci kocioł HT 11 kW.
      Kocioł posiada ładny wygląd więc nawet w mieszkaniu się go nie powstydzisz. Ponadto posiada wszystko schowane (automatyka i dmuchawa, która dodatkowo jest wytłumiona). Automatyka posiada możliwość podłączenia termostatu pokojowego.

      Co do schematu to z zakładki DO POBRANIA pobierz instrukcję kotła Q HIT i rzuć okiem na schemat tego kotła. Kocioł HT ma ten sam wymiennik.

      W razie niejasności pisz, a ja spróbuję je rozwiać.

      Pozdrawiam

    • #60328
      IzaTylipska
      Uczestnik

      Dziękuję za odp. Ale zastanawia mnie czy 7 kw nie byłoby wystarczające. Jak obliczyć stało palność?

    • #60327
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak jak napisałem wcześniej, nie jestem w stanie podjąć się takiego ryzyka.
      Kocioł o mocy 7 kW będzie w zupełności wystarczający.
      Najdłuższą stałopalność uzyskuje się na paleniu węgla lub mokrego miału węglowego rozpalając go od góry.
      W poniedziałek sprawdzę ile węgla mieści się w jednym zasypie i postaram się Ci napisać.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.