DZIWNY ZAPACH Z PIECA I PISZCZENIE

Strona główna Forum Kotły zasypowe DZIWNY ZAPACH Z PIECA I PISZCZENIE

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60515
      Łukasz
      Uczestnik

      WITAM
      MAM PROBLEM.
      CAŁY CZAS CZUĆ DZIWNY ZAPACH BYŁEM KILKA DNI W DOMU I OBSERWOWAŁEM,JAK PALIŁEM DOKŁADAJĄC CO 4 GODZINY DO PIECA TROCHĘ DREWNA TROCHĘ WĘGLA TEMPERATURĄ UTRZYMYWAŁA SIĘ MIĘDZY 64 A 70 STOPNI I NE BYŁO NIC CZUĆ I PIEC CICHO PRACOWAŁ TYLKO BYŁO SŁYCHAĆ DMUCHAWĘ , JAK ZASYPAŁEM WĘGLEM OK 30 KG ROZPALIŁEM TEMPERATURĘ UTRZYMAŁ TAKĄ SAMĄ PRZEZ 10-12 GODZ. (DMUCHAWA NA 4 ) I ZACZĄŁ SIĘ WYDZIELAĆ TEN DZIWNY ZAPACH A Z PIECA DOCHODZIŁY DŹWIĘKI SYCZENIE PISZCZENIE.

      PROSZĘ NIECH KTOŚ MI PORADZI CZY TO NORMALNE CZY NIE.DLACZEGO PALĄC DREWNEM TROSZKĘ WĘGLEM ALE CZĘSTO DOKŁADAJĄC JEST OK A SAMYM WĘGLEM NIE MOŻE WĘGIEL WYTWARZA WIĘKSZĄ TEMPERATURĘ I BLACHA SIĘ NAGRZEWA I POWSTAJE PISZCZENIE A JAK OTWORZYŁEM DOLNE DRZWICZKI WKŁAD KTÓRY ODGRADZA OPAŁ BYŁ CAŁY CZERWONY OD GORĄCA CZY TO NORMALNE?, MOŻE TAK MA BYĆ .JAK BY SIĘ PIEC WYPALAŁ TOBY TEŻ ŚMIERDZIAŁ GDY BYM PALIŁ DREWNEM, PIEC MAM OD LATA I UCZĘ SIĘ PALIĆ W PIECU.

      POZDRAWIAM

    • #60520
      jtd
      Uczestnik

      Witam.
      U mnie tak samo. Piszczenie i syczenie tak jak czajnik robi tuż przed gotowaniem wody. Dzieje się tak podczas pracy dmuchawy gdy jest juz kilka st. przed osiągnięciem zadanej temp (62st.)
      Również podczas spalania węgla, nie wiem jak Ty ale ja zawsze rozpalam od góry obojętnie jakie paliwo.
      Jak się kończy no to dorzuce coś tam, ale przeważnie czekam do końca, wybieram popiół i resztki niespalone, ładuje max i znowu od góry zapalam.
      pzdr

    • #60519
      Łukasz
      Uczestnik

      Witam
      Dzięki że odpisałeś ,to chyba normalne że piszczy i syczy.Też rozpalam od góry a jak wracam z pracy to dokładam drewno a w nocy wygasa,a rano rozpalam węglem.Czy u ciebie też czuć dziwny zapach gdy palisz węglem?
      Pozdrawiam

    • #60518
      jtd
      Uczestnik

      Tak zapach też jest charakterystyczny ale nie nazwałbym go dziwnym, po prostu ja uważam że to nowością czuć, farba itd(mam pierwszy sezon ten kocioł). Odnośnie tego piszczenia to zapomniałem napisać że piszczy do czasu aż wyłączy się dmuchawa.
      Po wyłączeniu dmuchawy w kilkanaście sekund cichnie
      pzdr

    • #60517
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Każda kotłownia ma specyficzny zapach jak każde inne pomieszczenia typu łazienka, sala szpitalna, warsztat samochodowy.
      Co do syczenia to jest to możliwe przy zbyt dużej mocy kotła. Kocioł nagrzewając się zbyt szybko powoduje delikatne wrzenie na ściankach wodnych i syczenie. Proszę abyście zmniejszyli odrobinę moc maksymalną dmuchawy a poprzez to zmnieszycie moc kotła, kocioł będzie wolniej nagrzewał się a i czas stałopalności powinien się wydłużyć.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.