hit plus 15 sterownik alfa 100

Strona główna Forum Kotły zasypowe hit plus 15 sterownik alfa 100

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60318
      rys68
      Uczestnik

      Witam,od kilku dni jestem posiadaczem w.w kotła.Mam taki problem-nie do końca wypala mi się węgiel-orzech.Wstępne nastawy mam takie:
      temp.-60
      czas przedmuchu-6
      czas między przed.-3.0
      obr.min.-1
      obr.max-6
      Czy coś nie tak,nadmieniam że dopiero się uczę palenia w nim.Kociołek bardzo mi się podoba,szybko łapie temperaturę.Węgla nie wyrzucam tylko przegarniam i dosypuję nowego.Proszę o poradę.Pozdrawiam.

    • #60324
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że Twoje problemy związane są z ustawieniem zbyt dużej ilości powietrza i zbyt dynamicznym spalaniem, co może sugerować szybkie nagrzewanie się kotła.
      Według mnie kocioł nie powinien się nagrzewać zbyt szybko. Nie wiem, jakiej mocy masz kocioł i jak masz ustawioną przysłonę na dmuchawie, ale zasugeruję, bo wydaje mi się, że masz ją całkowicie otwartą, abyś przymknął ją i zrobił szczelinę około 1 – 2 cm. dzięki temu kocioł nie będzie tak mocno wzbudzał paleniska, powinien wypalać całe paliwo, a co najważniejsze powinien również dłużej palić się na jednym zasypie.

      Pozdrawiam i czekam na efekty.

    • #60323
      rys68
      Uczestnik

      Dzięki za odpowiedz.Kociołek mam taki jak w temacie.Przysłonę przymknąłem-czekam na efekty.Ustawiłem sterownik 100,tak jak kolega Robson.Zobaczymy,pozdro Serwis

    • #60322
      SERWIS
      Uczestnik

      Pozdrawiam i powodzenia

    • #60321
      rys68
      Uczestnik

      Witam.Ustawienia wg.Robsona są dobre.Kociołek pięknie się nagrzewa i trzyma temperaturę.Przepalam aktualnie drewnem sosnowym,trzyma naprawdę długo.W porównaniu z poprzednim piecem typu”olsztyński”-rewelacja.Muszę spróbować na miale-cena kusi.Na 110m pow. użytkowej wydawało mi się że jest trochę za duży,ale chciałem mieć większą komorę zasypową więc kupiłem „15”Chyba nie będę żałował.Pytanie do serwisu-nastaw mam na 50 st.Czy wskazane jest przepalenie go od czasu do czasu temp.dużo wyższą,aby wypalić nieco smoły która gromadzi się na ściankach-palę drewnem sosnowym.Wiadomo, że w zimę będę palił temp.wyższą węglem.Pozdrawiam.

    • #60320
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Cieszę się że jesteś zadowolony z naszego produktu.
      Pytasz o temperaturę i o przepalanie. Najlepiej byłoby, gdybyś cały czas miał nastawioną temperaturę powyżej 60-65 stopni, ale jeżeli w Twoim przypadku jest to niemożliwe to przepalanie również będzie przydatne.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.