Czym najlepiej Palić Q HIT Plus20

Strona główna Forum Kotły zasypowe Czym najlepiej Palić Q HIT Plus20

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60301
      Paweł Dziętara
      Uczestnik

      Witam mam pytanko do posiadaczy tych kotłów czym najlepiej palić, jakim paliwem. Mam domek do 100m2 i zacząłem od miału, ale coś nie mogę zdobyć żądanej temperatury. Próbowałem różne kombinacje z ustawieniami i miałami, ale szału nie robi. Myślę o węglu tylko czy kupić ten gruby, czy ten trochę drobniejszy. Który by dłużej trzymał i lepiej się wypalał.

    • #60308
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W Q HIT Plusie najlepiej palić drobnym węglem rozpalając go od góry.
      Mam pytanie co do miału, paliłeś go mokry czy suchy?

      Tak na marginesie to nie jest to typowa miałówka.

      Pozdrawiam

    • #60307
      Paweł Dziętara
      Uczestnik

      Miał paliłem mokry tzw konsystencja ciasta, a i tak nie mogłem dogrzać pieca.

    • #60306
      SERWIS
      Uczestnik

      Przed rozpaleniem rozgarnij miał tak, aby na środku powstało gniazdo i rozpalaj na środku niewielką ilością drewna.

      Pozdrawiam

    • #60305
      SERWIS
      Uczestnik

      Przed rozpaleniem rozgarnij miał tak, aby na środku powstało gniazdo i rozpalaj niewielką ilością drewna.

      Pozdrawiam

    • #60304
      Paweł Dziętara
      Uczestnik

      Witam zawsze jak rozpalałem miałem to starałem się rozgarnywać po całym piecu i rozpalałem drewnem, ale gdy drewno się wypaliło to temperatura spadała i już piec jej nie podciągnął. Na węglu jest ok,ale z miałem nie bardzo.

    • #60303
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeżeli chcesz poeksperymentować, to aby spalać miał w tym kotle trzeba zaślepić szczeliny powietrza wtórnego na tylnej ścianie kotła. Dla spalania miału są one zbyt duże i całe powietrze idzie nimi a nie przez miał i dlatego go nie rozpala. Przejściowo możesz zaślepić je sylikonem termicznym na próbę. Po teście będziesz mógł je udrożnić, gdyż do drewna lub węgla są one niezbędne.

      Pozdrawiam

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.