Q eko 15 kw Ht tronic 700 problem z sadzom .

Strona główna Forum Kotły zasypowe Q eko 15 kw Ht tronic 700 problem z sadzom .

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #59222
   Szymon Szaj
   Uczestnik

   Witam palę pierwszy sezon w kotle na ekogroszek Q eko 15kw sterownik HT-tronic 700 problem jest z sadzom po dwóch tygodniach piec jest zalepiony sadzami    w piecu  ustawienia 16% powietrze podawanie 5sek. przerwa 28sek.  dmuchawa otwarta na 1,5 cm  płomień wygląda ze się dobrze pali  zmieniałem z mniejszą ilościom powietrza na 14% nic  nie zmienia próbowałem w trybie automatycznym HT Logic nic to nie pomogło sadzy jest dużo  węgiel dobry jakościowo 29 MJ/kg czy w tych kotłach problem z sadzom to normalna rzecz skoro tak to kotły Qeko totalna porażka .

   Szymek

  • #59224
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Sadza może występować w przypadku gdy jest zbyt mało powietrza do spalania. Podnieś delikatnie nadmuch.

   W celu zapewnienia spalania ważne jest sprawdzenie drożności kanału napowietrzającego kotłownię – niedrożny kanał lub jego brak to brak spalania i powstawanie sadzy. Kolejną sprawą jest komin – ważne aby komin był przystosowany do kotłów o niskiej temperaturze spalin (wszystkie obecnie oferowane na rynku – wszystkich producentów) – optymalnie komin stalowy izolowany (kominy murowany ze względu na swoją dużą pojemność cieplną mogą nie pracować prawidłowo).

  • #79590

   Dzień dobry. Mam taki problem. Piec działa prawidłowo do momentu  osiągnięcia temperatury zadanej w pomieszczeniu. Zgodnie z zasadą pojawia się ikonka o wyłączeniu pompy zaworu i wygasa zielonego światełka  na elemencie kotłownianym regulatora pokojowego. Problem pojawia się w momencie, gdy po spadku temperatury w pomieszczeniu piec się włącza, ale zielone światełko się nie zapala a przez to  pompa zaworu też nie działa i kaloryfery są zimne.  Proszę o informację co może być tego przyczyną i jak usunąć tę awarię? Z góry dziękuję za pomoc

  • #79669
   SERWIS1
   Opiekun forum

   W pierwszej kolejności warto sprawdzić poprawność podłączenia termostatu do płyty głównej.

   Warto sprawdzić czy zwierając wejście termostat zaworu (kawałkiem kabla) pompa się załączy. Jeżeli się załączy to należy szukać problemu po stronie termostatu – podłączenie, konfiguracja.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.