Q BIO DUO 17 KW Nie mogę osiągnąć żądanej temp na

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q BIO DUO 17 KW Nie mogę osiągnąć żądanej temp na

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77517
      Marek
      Uczestnik

      Witam Wszystkich.
      Podłączono mi piec odpalono. Wszystkie grzejniki mam otwarte i podłogówkę. To jest pierwsze grzanie w nowym domu. Nie mogge osiągnąć żądanej temperatury na piecu paląc owsem. Czy jest to wina ze mury są nie nagrzane?? Czy pieca??

    • #77525
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Podaj mi proszę jakie masz ustawienia w menu użytkownika i ile masz metrów do ogrzania.

      Pozdrawiam

    • #77524
      Marek
      Uczestnik

      Witam powierzchnia do ogrzania 110 m2
      Czas pauzy podawania 35 s
      czas podawania 10 s
      obroty dmuchawy 3
      osłona dmuchawy otwarta na 1 cm
      dmuchawa wpa 06
      pale owsem
      Wszystkie grzejniki (7 szt)otwarte na ful i podłogówka ustawiona na 45 stopni( 5 0bwodów).

    • #77523
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że Twoje ustawienia są dość poprawne poza temperaturą na podłogówkę. Albo masz nowy i wyziębiony dom albo w domu masz saunę. Nie polecam dawania na podłogówkę temperatury wyższej niż 37 stopni dla dużych mrozów na zewnątrz.
      Jeżeli kocioł dalej nie będzie osiągał temperatury to skróć pauzę podawania o 5 do 10 sekund zwiększając nieznacznie obroty dmuchawy.

      Pozdrawiam

    • #77522
      Marek
      Uczestnik

      To jest nowy dom, podłogówka jest letnia gdyż podłoga widocznie nie jest nagrzana. Sauny w domu nie ma własnie jest ciepło ale nie gorąco. (Znajomi w piecu maja Jeszcze deflektor możne to by pomogło?? czy jest zbędne) proszę mi powiedzieć czy na tym palniku mogę grzać samym ekogroszkiem i jak mogę ewentualnie rozpalić drzewem (co włączyć a co wyłączyć)

    • #77521
      SERWIS
      Uczestnik

      Powinieneś sprawdzić, czy Twój palnik jest żeliwny czy stalowy. Jeżeli masz żeliwny, to bez problemu możesz palić węglem, jeśli jednak masz stalowy to węgla możesz używać jako domieszki w ilości około 20%.
      Piszesz, że masz nowy dom. Ja sugerowałbym, abyś pozostawił ustawienia, jakie masz w tej chwili i z dnia na dzień temperatura w pomieszczeniu i na kotle powinna zacząć się podnosić lub dosyp do owsa węgiel w niewielkiej ilości.

      Pozdrawiam

    • #77520
      Marek
      Uczestnik

      Osiągnąłem już temperaturę tylko ze nie wytrzymuje 10 min aby podtrzymanie się załączyło. po ok 6 min spada temp o te 2-3 stopnie i trochę musi czasu minąć aby znowu nabił przez co idzie troszku dużo tego owsa, ale mam nadzieje ze jak budynek będzie sie nagrzewał to ten czas się będzie wydłużał

    • #77519
      SERWIS
      Uczestnik

      Oczywiście że tak.
      Palisz tyle, ile ciepła potrzebuje Twój budynek.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.