Ekoduo 25 – powstajace spieki

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ekoduo 25 – powstajace spieki

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77501
      Robert
      Uczestnik

      Witam,

      Jestem nowym uzytkownikiem pieca Ekoduo25. Niestety z powodu ustawien pieca tudziez slabego wegla powstaje sporo spiekow przez co popiol musze wyprozniac kazdego dnia.

      Znajomi uzywajacy tego samego wegla a innego pieca nie maja podobnego problemu dlatego sklanialbym sie ku opcji ze jednak cos z ustawieniami jest nie tak.

      Z ustawien ktore mam zanotowane:

      Czas pracy pod. – 8
      Czas pauza.pod. – 50
      czas dmuch.podt. – 10
      krotn.podawania – 1
      czas oczekiwania – 10
      obroty dmuchawy – 1
      obr.dmuch.podt – 10

      Moze ktos mial podobne doswiadczenie i bedzie mogl cos doradzic. Nie jestesmy w stanie wyjmowac popiolu kazdego dnia przez to sytuacja jest dla nas trudna.

      Z gory dziekuje za odpowiedz

    • #77516
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Zaproponuję Ci takie ustawienia

      Czas pracy pod. – 10
      Czas pauza.pod. – 50
      czas dmuch.podt. – 10
      krotn.podawania – 2
      czas oczekiwania – 10
      obroty dmuchawy – 1
      obr.dmuch.podt – 1

      Nastawy te są dla dmuchawy typ WPA 06 i dla kotła zamontowanego w piwnicy przy stosunkowo dobrym ciągu kominowym i otwartej przepustnicy na dmuchawie.

      Pozdrawiam

    • #77515
      Robert
      Uczestnik

      witam ponownie
      Po ustawieniach zaproponowanych przez państwa wszystko było ok, do momentu silnych mrozów i piec nie osiągał temperatury zadanej i trzeba było zwiększyć jego moc. Mam to juz za soba.
      Zakupiłam nowy ekogroszek, podobno najlepszy i przy ustawieniach poprzednich nie spala sie do końca. Zaczęłam zwiększać najpierw obroty dmuchawy do 2 a następnie obroty dmuchawy w podtrzymaniu o 2 i teraz jestem na ustawieniach:
      czas pauzy – 50
      obroty dmuchawy -2
      czas oczekiwania – 10
      krotność podawania – 2
      czas dmuchawy w podtrzymaniu – 10
      obroty dmuchawy w podtrzymaniu – 6
      temperatura zadana – 60
      Popiołu w porównaniu z poprzednim groszkiem jest niewiele, ale martwią mnie te niespalone kawałki węgla. Jutro dołączę zdjęcia.
      Przy okazji pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej stronki, bo ja, jako nowy uzytkownik pieca mogę się wiele dowiedzieć i w razie potrzeby wiem, do kogo sie zwrocic o pomocą 🙂

    • #77514
      sebix78
      Uczestnik

      Witam serdecznie.
      Obecnie sam poszukuję optymalnie najlepszego eko groszku,niestety to co oferują składy opałowe daleko odbiega od ideału.Chętnie więc zapoznam się ze szczegółami dotyczącymi używanego przez Ciebie groszku.
      Pozdrawiam.

    • #77513
      Robert
      Uczestnik

      obecnie kupiłam ekogrosek pieklorz julian kal.26 u autoryzowanego sprzedawcy. Na pewno jest o niebo lebszy od poprzedniego ekogroszku syberyjskiego, który miałam, a którego sobie inni tez chwalili. Słyszałam również o pieklorzu z Bytomia, ale go jeszcze nie wybrobowałam.
      pozdrawiam

    • #77512
      Robert
      Uczestnik

      niestety zdjecia nie bedzie, wiec może jakies sugestie do moich obecnych ustawień?
      pozdrawiam

    • #77511
      Robert
      Uczestnik
    • #77510
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydłuż czas pauzy podawania o 3 – 5 sekund i po dniu wyślij ponownie zdjęcia.

      Pozdrawiam

    • #77509
      Robert
      Uczestnik

      witam, po zwiekszeniu czasu pauzy podajnika o 3, pieć nie mogł osiagnąc temperatury zadanej, wiec zmieniłam na stary parametr tj. 50 s

    • #77508
      Robert
      Uczestnik

      mam jeszcze jedno pytanie na przyszłość. Wielkie mrozy mamy już chyba za sobą. Czy lepiej obniżyć temperaturę kotła, czy przykręcić termostaty na kaloryferach?

    • #77507
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli po zmniejszeniu ilości węgla kocioł nie osiąga temperatury, to w takim razie zwiększ o jeden obroty dmuchawy i w następnej kolejności skróć pauzę o kilka sekund jeżeli występowałaby szlaka.

      Pozdrawiam

    • #77506
      Robert
      Uczestnik

      dzięki za szybkie podpowiedzi. a odnośnie mojego drugiego pytania?

      mam jeszcze jedno pytanie na przyszłość. Wielkie mrozy mamy już chyba za sobą. Czy lepiej obniżyć temperaturę kotła, czy przykręcić termostaty na kaloryferach?

    • #77505
      SERWIS
      Uczestnik

      Przykręcić termostaty. Jeżeli obniżyłbyś temperaturę kotła to pogorszyłbyś jakość spalania. Sadza zaczęłaby się wytrącać w górnej części wymiennika.

      Pozdrawiam

    • #77504
      Robert
      Uczestnik

      dzięki, pozdrawiam

    • #77503
      krzysztof k
      Uczestnik

      witam posiadam piec eko duo 25 trzeci sezon po pierwsze nie zmniejszaj temperatury na piecu bo będzie nie dogrzany może łzawic optymalna temeratura kotła 70stopni w trybie dozoru , na gżejniki ustawia mi zawór trójdrożny w pokojach ustawiam termostaty
      sterownik ecoMAX700 plus pogodówka firmy frisko
      ps piec zautomatyką conajmniej dwa sezony prób indywidualnych ipiec działa na piątke

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.