Tylko HT Eco 35KW Opinie-ustawienia-sugestie..

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Tylko HT Eco 35KW Opinie-ustawienia-sugestie..

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77494
      noe
      Uczestnik

      Witam .Użytkuje ht eco 35 kw od około 2tygodni narazie spalanie cały podajnik co trzy dni około 3-4 wiaderka popiołu , w domu nie mieszkam narazie grzeje podłogówka…dom ocieplony 15cm,
      Proszę o podanie zalecanych ustawień;;w celu konfrontacji z moimi…dziekuje..

    • #77500
      SERWIS
      Uczestnik

      Zaproponuję Ci takie ustawienia

      Czas pauza.pod. – 40
      czas dmuch.podt. – 10
      krotn.podawania – 2
      czas oczekiwania – 10
      obroty dmuchawy – 2 (dla dmuchawy WPA 07 – 5)
      obr.dmuch.podt – 1

      Nastawy te są dla dmuchawy typ WPA 06 i dla kotła zamontowanego w piwnicy przy stosunkowo dobrym ciągu kominowym i otwartej przepustnicy na dmuchawie.

      Pozdrawiam

    • #77499
      noe
      Uczestnik

      Witam .tak jak w poście wyżej mam piec 35kw zamontowałem regulator ciągu kominowego komin fi200 wysoki na 10metrów —i mam pytanie na ile ten regulator ustawić.?
      a następnie jakie ustawienia będą optymalne na kotle kocioł stoi w piwnicy grzeje 250 m2 podłogówki i 100m2 na grzejnikach dmuchawa wpa06 , czy otwierać przepustnicę na dmuchawie.Prosze o podanie ustawień…..

    • #77498
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że powinieneś ustawić podciśnienie na miarkowniku ciągu około 15 Pa.
      Co do samych ustawień to powinieneś jedynie skorygować w górę obroty dmuchawy, ale czy jest to uzasadnione sprawdzisz dopiero po efektach spalania.

      Pozdrawiam

    • #77497
      noe
      Uczestnik

      Teraz mam ;
      Czas pauza.pod. – 56
      czas dmuch.podt. – 10
      krotn.podawania – 1
      czas oczekiwania – 10
      obroty dmuchawy – 1 (osłona odsłonięta na 2-3 cm czy ją całą odsłaniać ?)
      obr.dmuch.podt – 1
      i tak groszek mam Juliusz prosto z kopalni …
      na palniku węgiel spala się na równo (poza retortę z 1-2 cm ) nie robi się kopczyk ani się nie zapada ….
      Popiół wygląda tak 70%jest sypki jak bułka tarta ..
      30% są to grudki i takie jakby gdzie niegdzie brązowe kamyki i czasami niedopalony węgiel ….Sądzę że wina węgla …
      piec ustawiony na 55stopni osiąga 57-58…nie chodzi mi zbytnio o popiół (bo sądzę że to wina węgla ) tylko czy można jeszcze coś doprecyzować z tymi ustawieniami…

    • #77496
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Z powietrzem chyba w tej chwili już nie pokombinujesz.
      Proponuję abyś na dwa ni zmniejszył czas pauzy na 50 sekund i zobaczysz, czy ilość żużla się nie zmniejszy. Jeżeli wystąpiłby niespalony węgiel to wrócisz z powrotem do czasu pauzy 56 sekund.
      Krotność możesz zmienić na 2.
      Pozostałe ustawienia wyglądają poprawnie.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.