Piec ECO DUO 25 KW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Piec ECO DUO 25 KW

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77479
      Andreas
      Uczestnik

      Witam mam od miesiąca piec ale od paru dni chcę ogrzać całość.Jedna pompa 125 m druga 50 m i teraz włączyłem resztę pokoi około 100 m i klapa.Piec nastawiony na 65 stopni nie może przekroczyć 42 stopni a jeszcze nie ma temperatury ujemnej.

      Nastawienia;
      Czas pauzy podt 40
      Obroty dmuchawy podt 10
      Czas dmuchawy podt 10
      Krotna podawania 3
      Czas oczekiwania 10
      Obroty dmuchawy 1

    • #77487
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Musisz zmniejszyć czas pauzy podajnika w celu zwiększenia ilości paliwa, a co za tym idzie mocy kotła.
      Proponuję następujące nastawy:
      Czas pauzy podawania 30
      Obroty dmuchawy 2
      Czas oczekiwania 10
      Krotność podawania 3
      Czas dmuchawy w podtrzymaniu 10
      Obroty dmuchawy w podtrzymaniu 1

      Jeżeli nie przepalałoby Ci węgla, to zwiększ obroty dmuchawy o jedną jednostkę lub w drugą stronę jeżeli miałbyś grudy szlaki.

      Pozdrawiam

    • #77486
      Andreas
      Uczestnik

      Jest dobrze
      Ale mam salę 200 m,którą szykuję na Sylwestra a mam wpiętą w ten układ.Wiem że w sumie to jest dużo.Ale jak jeszcze można zmienić ustawienie parametrów aby ogrzać całość w sumie przez trzy dni ,potem sala jest odłączona.

    • #77485
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli potrzebujesz dalszego zwiększenia mocy kotła musisz postępować jak dotychczas, czyli zwiększać ilość paliwa poprzez kolejne skrócenie czasu przerwy podawania o kilka sekund (około 5 sek.) i delikatne zwiększenie ilości powietrza o np. jedną jednostkę.
      Powinno to spowodować dalsze zwiększenie mocy.
      Jeżeli efekty będą niewystarczające to musisz postępować dalej tak jak opisałem.
      Poniekąd sam zauważyłeś, że postępowanie w ten sposób daje pozytywne rezultaty.

      Pozdrawiam

    • #77484
      Andreas
      Uczestnik

      Dzięki i Szczęśliwego Nowego Roku

    • #77483
      SERWIS
      Uczestnik

      Wzajemnie i zawsze służymy pomocą.

      Pozdrawiam

    • #77482
      Andreas
      Uczestnik

      Czas pauzy podawania 20
      obroty dmuchawy 3.
      Można dalej zmniejszać pauzę i zwiększać obroty aby uzyskać większą moc , czy też inne parametry w tym pomogą.
      Pozdrawiam

    • #77481
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tylko w taki sposób możesz zwiększać moc.
      Jednak zakładając, że masz dobrej jakości węgiel to już w tej chwili masz ustawioną moc nominalną, czyli 25 kW.
      Wychodzi na to że masz duże zapotrzebowanie ciepa.
      W tym momencie nie zmniejszaj pauzy o zbyt wiele. Przy tak niskich czasach zmieniaj pauzę nie więcej niż dwie sekundy jednorazowo.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.