Q Eko Duo 25KW z wymiennikiem płytowym

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Eko Duo 25KW z wymiennikiem płytowym

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #77474
   slavi
   Uczestnik

   Witam. Jestem szczęśliwym posiadczem Q Eco Duo 25 KW. W mojej instalacji zastosowano oddzielenie układu otwartego z układem zamkniętym przez wyminnik ciepła. Nie mam zaworów mieszających, trzy, cztero drogowych. Piec działa bez zarzutu, a w domu (240 m kw) było nawet za gorąco. Ostatnio hydraulik zamontował termostaty na kaloryferach przez co, mogę zastosować inne ustawienia. Piec użytkuję od prawie 2 miesięcy i jeszcze się nim „bawię”. Mam pytanie. Ekipa montująca piec ustawiła mi temperaturę kotła na 55 st, tymczasem wg instrukcji powinno być min 65 st, a nawet 70 st. Wg hydraulika korozja niskotemepaturowa mi nie grozi z uwagi na to, że rówżnica temperatury między wyjściem z pieca a powrotem jest mniejsza niż 20 stopni. Czy mam pozostawić takie ustawienia, czy zwiekszyć temp kotła na 65 lub 70 st? Regulacja temperatury w domu i tak wykonuję za pomocą termostatów:)

  • #77478
   SERWIS
   Uczestnik

   Jeżeli będziesz stosował suche paliwo, a i w kotłowni nie ma wilgoci to kotłowi nic się nie stanie, zwłaszcza że niskie temperatury stosował będziesz tylko w okresach przejściowych.

   Pozdrawiam

  • #77477
   slavi
   Uczestnik

   Czy w takim razie mam pozostawić temperaturę kotła na 55 stopni? Czy może bardziej ekonomiczne będzie nastawienie wyższej temperatury? Czekam na ewentualne propozycje

  • #77476
   SERWIS
   Uczestnik

   Wychodzimy z założenia, że im wyższa temperatura na kotle, tym wyższa temperatura spalania i wyższa sprawność spalania. Wydłużamy również w ten sposób żywotność kotła.

   Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.