Q Eko Duo 25KW z wymiennikiem płytowym

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Eko Duo 25KW z wymiennikiem płytowym

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77474
      slavi
      Uczestnik

      Witam. Jestem szczęśliwym posiadczem Q Eco Duo 25 KW. W mojej instalacji zastosowano oddzielenie układu otwartego z układem zamkniętym przez wyminnik ciepła. Nie mam zaworów mieszających, trzy, cztero drogowych. Piec działa bez zarzutu, a w domu (240 m kw) było nawet za gorąco. Ostatnio hydraulik zamontował termostaty na kaloryferach przez co, mogę zastosować inne ustawienia. Piec użytkuję od prawie 2 miesięcy i jeszcze się nim „bawię”. Mam pytanie. Ekipa montująca piec ustawiła mi temperaturę kotła na 55 st, tymczasem wg instrukcji powinno być min 65 st, a nawet 70 st. Wg hydraulika korozja niskotemepaturowa mi nie grozi z uwagi na to, że rówżnica temperatury między wyjściem z pieca a powrotem jest mniejsza niż 20 stopni. Czy mam pozostawić takie ustawienia, czy zwiekszyć temp kotła na 65 lub 70 st? Regulacja temperatury w domu i tak wykonuję za pomocą termostatów:)

    • #77478
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeżeli będziesz stosował suche paliwo, a i w kotłowni nie ma wilgoci to kotłowi nic się nie stanie, zwłaszcza że niskie temperatury stosował będziesz tylko w okresach przejściowych.

      Pozdrawiam

    • #77477
      slavi
      Uczestnik

      Czy w takim razie mam pozostawić temperaturę kotła na 55 stopni? Czy może bardziej ekonomiczne będzie nastawienie wyższej temperatury? Czekam na ewentualne propozycje

    • #77476
      SERWIS
      Uczestnik

      Wychodzimy z założenia, że im wyższa temperatura na kotle, tym wyższa temperatura spalania i wyższa sprawność spalania. Wydłużamy również w ten sposób żywotność kotła.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.