Bio Eko Duo 25KW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Bio Eko Duo 25KW

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77471

      Witam,

      Posiadam piec jak wyżej z podajnikiem szufladowym. i mam pytania:

      – czy można gdzieś znaleźć instrukcję do tego podajnika?
      – gdzie powinno zachodzić spalanie przy tym podajniku?
      – jak często należy czyścić szufladę?

      Dlaczego pytam, otóż mam następujące problemy:
      1. po 1-2 dniach w szufladzie zbiera się popiół pelletowy (bez nagaru ale co dziwne, jakby zlepiony – pellet lava, suchy, temp pieca 65 stopni)
      2. Przy zmniejszeniu czasu oczekiwania powyżej 10 minut, zaczyna rosnąć temp w podajniku, przy zmniejszeniu czasu poniżej 10 minut zbiera się więcej popiołu w szufladzie co sprawia że po pewnym czasie powietrze nie ma jak uchodzić i dym cofa się w stronę zbiornika pelletu.
      3. Mam wrażenie, że dolne otwory szuflady nie mają wystarczającego wydmuchu, (podajnik jest czysty, regularnie odkręcam dolną pokrywę usuwając popiół) popiół zasypuje je i potem płomień zaczyna palić się w bok pieca co UWAGA: powoduje wydawanie przez piec dźwięków jak w czajniku na gazie. ,lekkie syczenie, piski itp, dodam że piec jest w dobrym stanie co stwierdził serwisant.

      Przy czystej szufladzie piec pracuje bez zarzutu, ale czyszczenie szuflady co 2 dni jest wdg. mnie dziwne, bo to oznacza np brak możliwości wyjazdu na 3 dni… przy poprzednim podajniku zwykłym, nie było z tym najmniejszego problemu.

      W krótą strone ustawiać piec?

      Pozdrawiam,

      Maciej

    • #77473
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na wstępie przepraszam za niedopatrzenie. Jeszcze dziś instrukcja od tego podajnika będzie na stronie w zakładce do DO POBRANIA / INSTRUKCJE PODAJNIKÓW / PALNIK BIO.
      Spalanie powinno następować wewnątrz palnika. Podczas palenia widoczny powinien być płomień i nieznaczna ilość żaru. Palnik z reguły przy spalaniu pelletu czyści się raz na dwa tygodnie.
      Piszesz, że widzisz „pellet lawę”, czy jest to szlaka, czy pozlepiany pellet.
      Czas oczekiwania nie powinien być dłuższy niż 10 min, a istotna jest krotność podawania (sugeruję, abyś ustawił ją na 1).
      Szlaka jest efektem spalania ze zbyt dużym nadmiarem powietrza. Spróbuj zmniejszyć nieznacznie jego ilość.

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.