klapa na czopuchu

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem klapa na czopuchu

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77439
      arc michal
      Uczestnik

      Dorabiał ktoś może klapę na czopuchu kotła i jakie macie doświadczenia z jej użytkowaniem? Na wyposażeniu pieca brak takiej klapy a samą klapą na wentylatorze nie da się wyregulować odpowiednio pieca przy zbyt dużym ciągu. Inni producenci wyposażają swoje piece w tego typu klapy.

    • #77443
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie wyposażamy w klapy czopucha (tzw. szybra). Uważamy, że regulacja powinna odbywać się na doprowadzeniu powietrza do spalania. Oczywiście problem jest do rozwiązania w przypadku nadmiernego ciągu kominowego. Wtedy też zalecamy montować kominowego przerywacza ciągu (potocznie zwanego regulatorem ciągu kominowego).
      Szyber jest czasami przydatny, ale może tez być źródłem problemów. Pojawiają się one gdy z nieprzewidzianych przyczyn dochodzi do spalania detonacyjnego, a gazy mając opór na szybie mogą nawet wyrwać drzwi kotłowe.

      Pozdrawiam

    • #77442
      arc michal
      Uczestnik

      A czy jest jakiś konkretny typ szybra czy wystarczy taki z castoramy? Murarz wybudował mi komin o przekroju ok. 378 cm2 i jak wczoraj wyczyściłem czopuch z popiołu to nawet przymykanie klapy na wentylatorze nie pomogło. Mam piec QECODUO25.

    • #77441
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie jestem w stanie podać Tobie jakiegoś konkretnego ptoducenta.
      Nie jest to zbyt skomplikowane urządzenie i wydaje mi się, że jego pochodzenie nie ma jakiegoś większego znaczenia.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.