Red Eko Duo 25 – problemy techniczne

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Red Eko Duo 25 – problemy techniczne

Oglądasz 50 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77274
      justine79
      Uczestnik

      Witam
      Od jesieni 2011 roku jesteśmy użytkownikami tego kotła. Mam następujace pytanie
      Po założeniu instalacji i pierwszym uruchomieniu kotła nie rozpalalśmy aż do zimy, gdyż nie mieszkamy jeszcze w tym domu. Dopiero gdy majster wszedł na wykończeniówkę rozpaliliśmy po próbie na stałe. No i tu zaczęły się problemy. Od razu zcięło śrubę w podajniku. Wezwaliśmy fachowców co piec montowali i okazało się że w piecu, w miejscu gdzie ślimak od podajnika wchodzi do paleniska coś się zapiekło. Fachowcy wyczyśili i powiedzieli, że po tej próbie piec się zapocił, zaczęło nacieknać na części i coś tam pordzewiało. Wyczyścili i paliło się ze dwa miesiące ok. Potem na okres jakiś 3 tygodni piec został wygaszony i wyczyszczony. Cały czas był pootwierany i się wietrzył. Jakieś trzy tygodnie temu znów został rozpalony. Do wczoraj było ok, aż wieczorem zcięło znów śrubę. Myśeliśmy, że jakiś kamień w ekogroszku się trafił. Niestety po wyczyszczeniu podajnika i ślimaka okazało się że nie. Dziś rano znów byli fachowcy – ci co montowali piec – i znów rozierali palenisko. Okazało się, że znowu coś się tam zapiekło. Ciut mniej niż poprzednio. Stwierdzili, że to jakby pozostałość po poprzednim zapieczeniu. Że chyba nie zbyt dokładnie wtedy wyczyścili. Czy to wogóle możliwe? Przecież teraz piec się palił i nie działo się nic złego. Jaka może być przyczyna tego rzekomego zapieczenia? Przecież to nowy piec i już drugi raz mamy z nim problemy. Proszę o poradę i wyjaśnienie co jest z nim nie tak.

    • #77325
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najlepiej byłoby, gdybyś zadzwoniła do naszego konsultanta, a on wspólnie z Tobą sprawdzi ustawienia automatyki kotła.
      Przypuszczam, że problem może tkwić w złych ustawieniach podawania paliwa i ilości powietrza.
      Telefonuj jutro najlepiej pod numer 664 784 500 i bądź w tym momencie przy kotle.

      Pozdrawiam

    • #77324
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeszcze jedno.
      Na szybko podaj mi, jakie masz ustawienia kilku parametrów z MENU UZYTKOWNIKA.
      Napisz mi jeszcze jak wygląda popiół, czy jest sypki, czy masz niedopalony węgiel lub czy masz duże, spieczone grudy popiołu.

      Pozdrawiam

    • #77323
      justine79
      Uczestnik

      Dziękuję za szybką odpwiedź. Parametry mam takie jak na tej ściądze na kotle. Spalanie też jest ok. Popiół sypki i paliwo spala się ekonomicznie. Teraz w te mrozy idzie 25 kilo węgla na dobę.
      CZAS PRACY POD.:10
      CZAS PAUZY POD.: 50
      CZAS DMUCH.PODT. 10
      KROTN.PODAWANIA 3
      CZAS OCZEKIWANIA 10
      OBROTY DMUCHAWY 2
      OBR.DMUCH.PODT. 10
      w tej chwili nie jest podłączona CWU bo narazie nie korzystamy jeszcze.
      Temperatura kotła – 60 stopni

    • #77322
      justine79
      Uczestnik

      A jeszcze jedno
      piec jest ze sterownikiem Menuet

    • #77321
      grzegorz
      Uczestnik

      cześć,

      u mnie 2 lata temu, po uruchomieniu też tak zrywało śrubę. Okazało się, że „spuchło” żeliwo z którego zrobiony był „wianek” i nie było szczeliny pomiędzy nim a talerzem. Tak stwierdzili fachowcy z Pancerpola, po wymianie tych części problem ustąpił.

    • #77320
      Rafału
      Uczestnik

      Witam.

      ja użytkuję taki kocioł jak Wy i nie miałem takiego problemu.Justine79 najlepiej zadzwoń do servisu i tam powinni coś poradzić.A kocioł jest ok tylko trzeba go dobrze ustawić i bedziecie z niego zadowoleni:)

      pozdrawaiam

    • #77319
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Justine79

      Spróbuj obniżyć obroty dmuchawy na 1.
      Napisz też, jaki masz numer fabryczny kotła.
      Sprawdzimy, jaka wersja żeliwa może być u Ciebie.

      Pozdrawiam

    • #77318
      justine79
      Uczestnik

      Witam
      jutro sprawdzę numer fabryczny kotła i obniżę obroty. Dziękuję za porady.

    • #77317
      justine79
      Uczestnik

      Witam
      Przestawiłam dziś obroty dmuchawy na 1
      Podaję nr seryjny pieca 1947811 rok produkcji 2011
      Pozdrawiam

    • #77316
      Rafału
      Uczestnik

      witaj

      i jak tam po obniżeniu obrotów dmuchawy jest jakaś poprawa???

      pozdrawiam

    • #77315
      justine79
      Uczestnik

      Narazie nie wiem. Obniżyłam dopiero wieczorem zamykając dom po wjściu majstra.
      Matrwi mnie jeszcze to, że po tej przedwczorajszej naprawie piec zaczął wydawać głośne skrzypiące dźwięki w momencie załączania się podajnika. Jż ciut lepiej ale cły czas skrzpi. Tak jaby coś obcierało się o siebie. Mam nadzieję, że się dotrze, albo znów zerwie śrubę. Ale wtedy to już tylko serwis mi zostanie do wezwania i pewnie jakieś części będzie treba wymienić.

    • #77314

      Witam serdecznie
      Mam problem z częstym zrywaniem śruby.Mam piec Red Eco Duo 17. Od momentu palenia czyli od pażdziernika do grudnia nie działo się nic ze śrubą.Tak od stycznia bardzo często ją zrywa .Zdarza się,że potrafi się zerwać w odtępie 1 godzina sztuka za sztuką.Myślałem że to wina węgla.Kupuje węgiel workowany i zawsze z worka bezpośrednio wrzucałem do podajnika,ale ostatnio wysypuje i sprawdzam czy nie ma nieporządanych rzeczy oraz rozbijam zbyt duże kawałki.Miałem nadzieję że to pomoże ale śrubę nadal zrywa.
      Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam Marek

    • #77313
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jomar – Tobie odpowiedziałem już na innym wątku.

      Justine – niestety, mimo zmniejszenia obrotów dmuchawy problem sam nie zniknie. Zmiany strukturalne, jakie nastąpiły w elemencie obrotowym są już nieodwracalne.
      Są możliwości regeneracji tego elementu przez szlifowanie, ale sama sobie z tym nie poradzisz.
      Najprawdopodobniej będzie konieczność zakupu wianka obrotowego i wymiana go na nowy.
      Wymiana ta jest bardzo łatwa. Po wygaszeniu kotła wyjmujesz do góry wewnętrzny element obrotowy i wkładasz w jego miejsce nowy.
      W razie problemów pisz.

      Pozdrawiam

    • #77312
      justine79
      Uczestnik

      No i chyba to będzie przyczyną moich klopotów. Dziś znow zerwało śrubę i po wlożeniu zrywa ją caly czas. Otworzyłam drzwiczki i ewidentnie widać, że przy podawaniu węgla obraca się wianek do pewnego momentu i naspępuje zerwanie śruby. Ci spece od montowania instalacji też tak stwierdzili i zadzwonili już do serwisu sami i ma się do mnie ktoś zgłosić. Dziękuję za porady
      Pozdrawiam

    • #77311
      grzegorz
      Uczestnik

      witam,

      kolego Rafalu, ja nigdzie nie napisałem, że jestem niezadowolony z kotła, tylko że miałem podobny problem jak Justine i został usunięty przez Pancerpol w ramach gwarancji (serwisant powiedział wtedy, że takich reklamacji mieli więcej i to nie tylko w kotłach Heiztechnika, ale także innych do których dostarczają palniki)

    • #77310
      justine79
      Uczestnik

      Był u mnie wczoraj pan z serwisu. Uruchomił piec, zmienił nastawy. Okazało się,że zbyt dużo powietrza było i zaniżał się żar. No i złe śruby mieliśmy bo gwintowane po całości. Ale retorta się kręci.
      Ustawił takie nastawy
      CZAS PRACY POD.:10
      CZAS PAUZY POD.: 35
      CZAS DMUCH.PODT. 10
      KROTN.PODAWANIA 3
      CZAS OCZEKIWANIA 10
      OBROTY DMUCHAWY 0
      OBR.DMUCH.PODT. 0
      Przesłonę całkowicie prawie zasłonił.

      Niestety nie dopala węgla. Powstają spieki i mnóstwo węgla zrzuca nadpalonego do szuflady. Pan z serwisu jak poobserwował i wydłużał pauzę to żar się zaniżał.

      Dziś telefonicznie kazał wydłużyć pauzę o 5 sek.
      Zrobiłam to rano ale nadal mam sporo spieków.
      No i podajnik przy załączaniu skrzypi.

      Co jest dalej nie tak?

    • #77309
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      A skąd był ten serwisant?
      Otwórz przysłonę na dmuchawie i zwiększ obroty dmuchawy o jeden. Jeżeli dalej nie będzi Ci dopalało to zwiększjeszcze o jeden, ale nie więcej.
      Napisz jak to wygląda i dalej będziemy szukać optymalnych ustawień.

      Pozdrawiam

    • #77308
      justine79
      Uczestnik

      Przestawiłam obroty dmuchawy podtrzymuące i obroty dmuchawy na 1. Odsłoniłam przesłonę. Po 2 godzinach zajechałam i pojawił się dym od pieca. Leciał i z podajnika i z paleniska. Zmiejszyłam znów obroty na 0 tylko przesłonę zostawiłam odsłoniętą. Zobaczę co się będzie działo jutro. Piec jest sporo czasu w podtrzymaniu, bo po ok. 40 min. Czemu pojawił się ten dym? Spieków prawie nie było w szufladzie.

    • #77307
      justine79
      Uczestnik

      No i niestety, znów zerwało śrubę. Chyba to jednak będzie do wymiany wianek.

    • #77306
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz do serwisu i poproś, aby któryś z naszych techników, w miarę możliwości podjechał do Ciebie i rzucił okiem. Taka doraźna usługa będzie chyba nieodpłatnie.

      Pozdrawiam

    • #77305
      krist
      Uczestnik

      Witam serdecznie. Mam kocioł Red Pellet Duo 25 i sterownik ecoMax 750P1, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i palę w nim dopiero drugi miesiąc. Mam czujnik pogodowy, dwa termostaty pokojnowe od podłogówki, reszta to grzejniki. na sterowniku mam ustawiony fuzzy logic, ale nie zauważam jakiś różnic pomiędzy spalaniem w trybie standard a FL, proszę pomóżcie bo mi już rence opadają, serwis w Legnicy usilnie mi wpiera że po co mają mi teraz pomóc w ustawieniach przecież różnicę poczuję jak bedzie dopiero zimno. natomiast ja widzę że on pali tyle sam jak jest 5 stopni jak i 20 na dworze.
      jakie powinny być ustawienia.
      p.s. jaki pellet polecacie?

    • #77304
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Zadzwoń na nasz numer serwisowy.
      Tryb standardowy ma pewne ustawienia wstępne i w Twoim przypadku mogą być one zbliżone do FUZZY LOGIC – a.
      Ilość spalania w tej porze roku nie zmienia się w przypadku krótkotrwałych zmian temperatury gdyż jest bezwładność termiczna ścian.
      Jeżeli kocioł spalałby za dużo to albo przegrzewałby się, albo miałbyś niespalony pellet w popielniku. Nie ma innej możliwości ubytku paliwa jak tylko w postaci popiołu nie do końca przepalonego lub w postaci gorącej wody do instalacji grzewczej.
      Mimo to zadzwoń na nasz nymer serwisowy.

      Pozdrawiam

    • #77303
      justine79
      Uczestnik

      Witam
      Od lipca mieszkam już w domku i od października palimy na wodę i c.o. Piec ustawiony na okres przejściowy.
      pauza – 50 sek
      dmuchwa – 0

      Proszę o jakieś sensowne ekonomiczne ustawienia sterownika, bo spalanie dobowe jest na poziomie 25 kg ekogroszku jak na razie. Mam dwa termostaty na podłogówkę, gdzie mogę przykręcić tylko dwa największe obiegi. W domu – tam gdzie jest podłogówka mam 25 stopni. To za dużo. Dwa duże obiegi zakręcone.W pokojach są grzejniki i mam je poprzykręcane termostatami na 3 i temperatura jest ok tak na poziomie 21-22 stopni. Proszę o podpowiedź jak ma być ustawiony zawór – bo jest 5 opcji do wyboru:
      – normalny c.o
      – normalny podłogowy
      – pogodowe c.o
      – pogodowe podłogowe
      – wyłączony.
      Jak ma się czujka pogodowa do ustawień?

    • #77302
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najpierw o zaworze, jeżeli nie masz czujnika temp. zewnętrznej to ustaw trybnnormalny podłogowy, jeśli zaś posiadasz go to ustaw podłogowy pogodowy.
      Napisz mi też jaki masz popiół, jest sypki czy masz grudy szlaki, a może masz niespalony węgiel?

      Pozdrawiam

    • #77301
      justine79
      Uczestnik

      Czujnik posiadam, ustawię podłogowy pogodowy.
      Węgiel kiepsko się spalał.W środę po moich eksperymentach z ustawieniami jak otworzyłam drzwiczki to nie mogłam zamknąć ich z powrotem. Węgla nawywalało co niemiara, był tylko lekko nadpalony. Do tego piec zaczął wytrącać sadzę. Cały był zapierdzielony. Sadza paliła się na ściankach. Chyba to przez to że dmuchawa była na O i przesłona całkowicie zasłonięta. Odsłoniłam przesłonę na jakieś 1,5 cm. Dmuchawę puściłam na 1. Jest nieźle, popiół prawie sypki, tylko pojedyncze grudki węgla. Poza tym ładnie się pali, piec nie traci temperatury za mocno, spada do 55-58 i ładnie powraca do 60 stopni. Ale teraz jest ciepło na dworze, a w domu 27 stopni w salonie.

    • #77300
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Dobrze że choć jeden problem mamy z głowy.
      Jeżeli gorąco jest tylko w pomieszczeniach gdzie masz podłogówkę, to musisz wstawić odpowiednie parametry dla zaworu.
      Ustaw dla temperatury zewnętrznej 10 stopni 22 na zaworze, dla 0 na dworze ustaw 25, a dla -10 ustaw na zaworze 27.

      Pozdrawiam

    • #77299
      justine79
      Uczestnik

      Witam
      znów proszę o pomoc z ustawieniami.
      Przestawiłam temperaturę na zaworach i było ok do czasu. Dopuściłam wody do instalacji i piec oszalał. Zaczął spalać ogromne ilości groszku, szło 25 kg na dzień, ale tylko nadpalał. Temperatura mimo iż parametrów pozostałych nie ruszałam, w domu tam co podłogówka sięgnęła 30 stopni.Normalnie musiałam wietrzyć ma oścież bo nie dało się wysiedzieć. Czemu po dopuszczeniu wody piec zaczął się dziwnie zachowywać. Nie mógł osiągnąć zadanej temperatury 60 stopni.

    • #77298
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Zastanawiające jest to przegrzewanie pomieszczenia. Nie mam za bardzo czasu więc napisz mi czy masz termostaty pokojowe, jeśli nie to uważam że jest to obowiązkowy zakup.
      Niw iem czy niskie ciśnienie wody nie powodowało mniejszej wydajności pompy, a po uzupełnieniu wody odpowietrzyła się ona i woda ruszyła z kopyta wychładzając kocioł i podając dużą ilość wody do instalacji, Wydaje mi się to jako jedyne logiczne wytłumaczenie, no chyba że ktoś majstrował w tym czasie przy pompie lub przy zaworze.

      Pozdrawiam

    • #77297
      SERWIS
      Uczestnik

      Na teraz przymknij delikatnie zawór, mniej ciepłą pójdzie na instalację co spowoduje spadek temperatury w pomieszczeniach i podwyższenie temperatury na kotle.

      Pozdrawiam

    • #77296
      justine79
      Uczestnik

      W sypialniach mam grzejniki i na nich są termostaty, także tam temperatura jest ok ok 22 stopni. W salonie i na korytarzu jest podłogówka i tam mam termostaty na dwa największe obiegi i one są zakręcone. Jak przymknąć ten zawór bo nie bardzo się orientuję. Nie bylo majstrowane ani przy pompie ani przy zaworze.

    • #77295
      SERWIS
      Uczestnik

      Myślałem o termostatach elektronicznych podłączonych do regulatora kotłowego. Działają one znacznie dokładniej, możesz wprowadzać dzięki nim ograniczenia temperatur w poszczególnych okresach dnia i tygodnia a i dzięki czasowym wyłączeniom pomp będziesz mieć oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.
      Zawór masz podłączony pod automatykę, tak wynika z wcześniejszych wpisów. Sprawdź więc wskazanie temperatury zaworu na automatyce i sprawdź też jaka jest temperatura zadana zaworu?
      Sprawdź też, czy przypadkiem nie wypadł Ci czujnik zaworu, mam podejrzenie, że spadł gdzieś i dlatego zawór się otworzył wychładzając kocioł i przegrzewając podłogę.

      Pozdrawiam

    • #77294
      justine79
      Uczestnik

      Temperatura zadana to tak jak pan mi podał, np. wczoraj przy +3 stopniach była 24, a tem. zaworu pokazywało 50 stopni. Jak już wrócę do domu to sprawdzę ten czujnik czy gdzieś nie wypadł.

    • #77293
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeżeli pokazywało 50 to znaczy że nie wypadł, ale sprawdź dlaczego jest tam aż 50, najprawdopodobniej otworzył się całkowicie, tylko dlaczego. Musiałoby coś paść albo ktoś ręcznie przestawił, bądź istnieje inna możliwość, czyli źle podłączony zawór
      Czekam na odpowiedź.

      Pozdrawiam

    • #77292
      justine79
      Uczestnik

      Zobaczymy co się będzie działo dziś, bo wczoraj piec wygasiłam. Muszę go wyczyścić. Jak rozpalę po południu to wieczorem dam znać jak się zachowuje.

    • #77291
      justine79
      Uczestnik

      Witam
      Nie działa mi dmuchaw w piecu. Wczoraj zaczęła wydawać jakieś dziwne odgłosy, jakby coś w niech chropotało, a dziś przestała działać. Jaka może być tego przyczyna?

    • #77290
      justine79
      Uczestnik

      Dmuchawa po ruszeniu śrubokrętem działa, ale chyba jest zanieczyszczona, bo wydaje dziwne odglosy nadal. Podpowiedzcie jak ją się odkręca.

    • #77289
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dmuchawa przykręcona jest do palnika czterema śrubami. Po odkręceniu od kotła warto ją rozpołowić ze względu na lepszy dostęp do wirnika – 3 śruby na obudowie, czasami jedna lub dwie w puszce elektrycznej dmuchawy.
      Czyszczenie polega na usunięciu warstwy zanieczyszczeń z łopatek wirnika i wnętrza obudowy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77288
      justine79
      Uczestnik

      Wyczyściłam dmuchawę wg zaleceń. Bardzo dużo miału znajdowało się w tej szczelinie po odkręceniu dmuchawy przy piecu. Wpadały one do dmuchawy i brzęczały, aż wkońcu ją zapchały. Było ok do tygodnia czasu. A dziś znów dmuchawa zaczęła brzęczeć. Ponownie ją odkręciłam i znów w tej szczelinie było pełno drobinek węgla. Skąd on się tam dostaje i dlaczego tak się dzieje?

    • #77287
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku gdy po wyczyszczeniu komory powietrznej i wentylatora w krótkim czasie zbiera się drobny węgiel istnieje duże prawdopodobieństwo wytarcia dziury w kolanie żeliwnym podajnika. Usterka taka występuje w przypadku stosowania mokrego węgla. Zazwyczaj wraz z wytarciem dziury w kolanie, ślimak w tym miejscu ma skorodowaną ślimacznicę.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77286
      justine79
      Uczestnik

      Ślimak był niedawno wymieniany, a przy wymianie mówili coś o tym, że wkrótce i kolano będzie do wymiany. Jakoś nie mamy szczęścia do tego pieca.

    • #77285
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Justine79.
      Nie ma się czym przejmowac ja jestem juz po wymianie 2 slimakow, 1kolana i 2 wiankow.te ostatnie to przez wlasna glupote no ale coz za bledy sie placi.

    • #77284
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Kolege z serwisu.
      Mam make pytanie odnosnie sterownika.czy jest mozliwe, ze po kilku latach zaczyna glupiec? Konkretnie chodzi mi bo dzisiaj czyscilem kociol no wiec go odloczylem ale nie w gaszalem go.po calej operacji wlaczylem go do gniazdka i start.mial temp okolo 70 stopni wiec ok.ale nie chcial mi zagrzac wody cwu mimo iz w menu mam ustawiony priorytet..
      Pozdrawiam

    • #77283
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Usterki dotyczące programu się nie zdarzały. Musiałbyś zrobić jakieś duże zwarcie to mogłoby coś wykasować (ale raczej mówimy tu o uderzeniach pioruna).

      W takich sytuacjach spróbuj zaobserwować jakie temperatury pokazują czujniki oraz jakie kontrolki świecą się na sterowniku – wtedy moglibyśmy pomyśleć dlaczego tak się zachował (sterownik).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77282
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      Witam,

      Kilka informacji z własnego doświadczenia, które mogą się przydać. Mam kocioł Q EKO 35kW i obecnie leci trzeci sezon jego pracy.
      Do wentylatora ostatnio też dostał mi się granulat węgla, ponieważ dłuższy czas nie czyściłem dna obudowy palnika. Od spodu, na samym środku jest tam nakrętka na klucz 14 i po odkręceniu zdejmiesz pokrywę. Do popielnika wysypie się pełno granulatu węgla i kamienia. Jak jest go za dużo to wpada do kanału w kierunku wentylatora. A tam już niedaleka droga do samej obudowy wentylatora. Jak znowu zacznie w wentylatorze szeleścić to znaczy, że czas na czyszczenie dna palnika i tego kanału.
      Druga sprawa to zrywanie śruby. U mnie problem polegał na zbyt mokrym węglu. Raz wrzuciłem dwa wiadra na szybko prosto z pryzmy węgla, który był mokry. I zaczęły się problemy. Chyba przez tydzień zerwało 4 śruby. Wszystko za sprawą miału, który zbiera się wokół ślimaka, wtedy silnik musi się napracować, żeby przepchać węgiel. Ale śruba tego nie lubi. Od tamtej pory bardzo pilnuję wilgotności węgla. Ponieważ mam na to warunki to przed załadowaniem zbiornika suszę cały zasyp w kotłowni.

      Pozdrawiam

    • #77281
      justine79
      Uczestnik

      Mam następny problem, strasznie mi się dymi w piecu, nawet przez drzwiczki mi się dym delikatnie wydostaje, może ten sznur już skorodował? Co może być tego przyczyną? I dlaczego tak mi się dymi, piec wyczyszczony, ta rura na samej górze też co do komina podłączona czyszczona.

    • #77280
      Rafału
      Uczestnik

      Czesc Justine79 🙂
      A moze komin nadaje sie do czyszczenia?

    • #77279
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Justine 79. Sprawdź czy kanał napowietrzający kotłownię jest drożny oraz czy czasami drzwiczki od wyczystki kominowej nie są otwarte.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77278
      Rafału
      Uczestnik

      Witam

      Mam pytanie odnośnie producenta podajnika ? Czy podajniki w kotłach Heiztechnik pochodzą od Pancerpol??

      Pozdrawiam

    • #77277
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Producentem palników węglowych jest firma Pancerpol.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77276
      Anonim
      Gość

      Если ваша цель – представительное массажное кресло с уникальными

      возможностями, US Medica Infinity – то, что вам нужно. Это гениальное

      устройство способно на многое: скорректировать любую программу под нужды

      пользователя, его возраст, комплекцию и состояние здоровья, создать

      индивидуальный режим специально для вас и дарить вам настоящее

      блаженство каждый день!

Oglądasz 50 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.