Podłączenie zaworu trójdrogowego WEko duo 17KW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Podłączenie zaworu trójdrogowego WEko duo 17KW

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77262
      masza78
      Uczestnik

      Witam,mam pytanko. Wstawiłem zawór trojdrogowy mieszajacy na podłogówce. Jakie nastawy musze zmienic na kotle aby wszystko bylo ok. Na rozdzielaczu mam wstawione siłowniki, które podłączone sa do sterownika PM100 – Giacomini. A siłownikami steruja termostaty bezprzewodowe wstawione w salonie , korytarzu i górna łazienka. Pompa od podłogowki podłączona jest do w/w sterownika. Tylko do konca nie wiem czy wszystko gra ponieważ w momencie kiedy w salonie mam temperature powyżej zadanej to po calym dniu dopiero temp. spada a co za tym idzie temperatura wody na podlogowce sie wychlodzi. Myslalem ze zawór tr. dopuszcza taka ilosc gorącej wody aby woda na podłogówce sie nie wychłodziła. Prosze o pomoc w wyjasnieniu, Jakby co podam wiecej info.
      Pozdrawiam

    • #77273
      masza78
      Uczestnik

      Dodam tylko że to zawór automatyczny bo wcześniej miałem ręczny.

    • #77272
      SERWIS
      Uczestnik

      Z tego co piszesz, to napęd tego zaworu nie jest podłączony do kotła, tylko do jakiegoś innego sterownika.
      Jednak nie ma to znaczenia, jeżeli byłby podłączony do kotła sytuacja byłaby podobna.
      Aby nie przegrzewać pomieszczeń, co następnie powoduje problem z długim wychładzaniem podłogi musisz optymalnie dobrać temperaturę zasilania na zaworze mieszającym. Jeśli nie będzie ona zbyt wysoka, to kumulacja ciepła będzie mniejsza i pomieszczenie szybciej będzie się wychładzać i dłużej nagrzewać, przez co temperatura będzie bardziej stabilna.

      Pozdrawiam

    • #77271
      masza78
      Uczestnik

      Napęd zaworu jest podłączony do kotła. Temperaturę na zaworze ustawiłem 40 stopni. Nie wiem może mam coś źle podłączone przez ten sterownik? Pompa nie jest podłączona do kotła tylko do tego sterownika.

    • #77270
      masza78
      Uczestnik

      Chciałbym się tylko dowiedziec :
      Jak mam ustawić na sterowniku funkcje zaworu i temp.
      Tak naprawde do czego będzie mi służył ten zawór jeđli bede miał zapotrzebowanie na ciepło w salonie to automatycznie temperatura na grzejnikach spadnie mi np. z 55 na 40. Wtedy znowu mam chłodniej w pokojach. A cel był taki żeby woda na podłogówce nie wychładzała mi sie mocno. Teraz mam tak że po południu mam zapotrzebowanie na podłogówce i standardowo na grzejnikach. No i logicznie temperatura na grzejnikach spada do 40 no bo jest duże zapotrzebowanie na podłogówce. Chciabzm tego uniknac jesli sie da oczywiscie.Help

    • #77269
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Szczerze mówiąc, pisząc, za nic nie rozumiem, jak masz wykonaną instalację.
      Najlepiej byłoby, gdyby do dyskusji, ale przez telefon, włączył się Twój instalator. Jedynie on mógłby wytłumaczyć, jak wykonał instalację grzewczą.
      Poprawnie wykonana instalacja grzewcza oddziela każdy z obiegów cwu, grzejniki i podłogówkę na niezależne układy i praca jednego z nich nie ma prawa wpływać na pozostałe.
      Wręcz, jeżeli masz możliwość, to po założeniu niezależnych termostatów pokojowych oddzielnie w pomieszczeniu z podłogówką i oddzielnie w pomieszczeniu z grzejnikiem to masz całkowity komfort cieplny.

      Pozdrawiam

    • #77268
      masza78
      Uczestnik

      Jest tak. Dwa uklady są oddzielone. Mam założony wymiennik płytkowy. Grzejniki mam połączone szeregowo , nie na rozdzielaczu. Podłogówka na rozdzielaczu. Mam załozone siłowniki na nim a każdym siłownikiem steruje termostat. Pompa od podłogówki podłączona jest do sterownika. Zawór mieszający do kotła. I jesli dobrze rozumiem to zawór działa tylko na podłogówce. Jeśli temperatura w salonie np. spadnie poniżej zadanej to daje sygnal na sterownik , który załącza pompę podłogówki i otwiera pętle w tym przypadku w salonie. I wszystko ładnie pieknie tylko jeśli w salnoie mam przez cały dzień słońce to temperatura nie spadnie poniżej zadanej. Dopiero po południu. Wtedy woda na podlogówce jest już chlodna. A ja bym chciał ażeby woda na podlogówce za mocno sie nie wychładzała. Myslałem że takie będzie zadanie zaworu. Może trzeba przestawić ustawienia na kotle? Sorki za dlugi monolog .

    • #77267
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Niestety, woda w podłodze wychłodzi się i tak do temperatury podłogi nawet po godzinie.
      Warto pompę od podłogówki podłączyć pod wyjście pompy zaworu i w tym czasie sama pompa będzie pracowała cały czas i w całej podłodze będzie podobna temperatura wody. Nie będzie miejsc przechłodzenia.
      Niestety, nic więcej nie można zrobić.
      Możesz jedynie zrobić to za pomocą termostatu. Ustaw tak termostat, aby np. w południe musiał podwyższyć temperaturę w pomieszczeniu do 30 stopni. W ten sposób nie pozwolisz na całkowite ostygnięcie podłogi.

      Pozdrawiam

    • #77266
      masza78
      Uczestnik

      Dzięki za odpowiedź.
      A tak z innej beczki mam pytanko czy istnieje mozliwość zakupu korony w piecu?
      Mam taki problem,iż zęby na koronie troche mi sie wyrobiły prawdopodobnie przez ten bolec , który ją przesuwa. Nie wiem czy ten bolec tez sie nie wyrobił. Kiedyś miałem problem ponieważ zrywało mi zawleczki. Przyjechał serwis i okazało się :” żle wycentrowany kołnierz czy cos w tym stylu”. Wymieniono mi części lecz korony nie bo była w miarę. Serwis – muszę powiedzieć full wypas. Ale nie wiem co teraz z ta koroną bo czasami coś tak grzmotnie przy podawaniu paliwa , że boje się że znowu zerwie zawleczke albo cos sie zablokuje i uszkodzi się coś poważniejszego. Ile kosztuje taka korona?

    • #77265
      SERWIS
      Uczestnik

      Cena korony do kotła 25 kW wynosi 100 zł netto.
      Zamówienie musiałbyś kierować na adres serwisowy.

      Pozdrawiam

    • #77264
      masza78
      Uczestnik

      Dzięki i pozdrawiam

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.