Red Eko Duo 17-częste zrywanie śruby

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Red Eko Duo 17-częste zrywanie śruby

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77253

      Witam serdecznie
      Mam problem z częstym zrywaniem śruby.Od momentu palenia czyli od pażdziernika do grudnia nie działo się nic ze śrubą.Tak od stycznia bardzo często ją zrywa .Zdarza się,że potrafi się zerwać w odtępie 1 godzina sztuka za sztuką.Myślałem że to wina węgla.Kupuje węgiel workowany i zawsze z worka bezpośrednio wrzucałem do podajnika,ale ostatnio wysypuje i sprawdzam czy nie ma nieporządanych rzeczy oraz rozbijam zbyt duże kawałki.Miałem nadzieję że to pomoże ale śrubę nadal zrywa.
      Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam Marek

    • #77261
      Rafału
      Uczestnik

      witaj

      Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie jak zadzwonisz na servis 664 784 500 stojąc przy swoim kotle…

      pozdrawiam

    • #77260
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Jomar

      Wydaje mi się, że nigdy nie kontaktowałeś się z naszym serwisem.
      Twoje problemy są najprawdopodobniej efektem zbyt dużej ilości powietrza. Powodowało to zaniżenie paleniska i termiczne uszkodzenie (spęcznienie) elementu obrotowego i jego klinowanie.
      Prawdopodobnie będzie konieczność wymiany samej korony obrotowej, ale o tym musi zdecydować nasz serwis. Dlatego też proszę o wykonanie telefonu.
      Na teraz warto byłoby obniżyć obroty dmuchawy.
      Napisz, jakie masz w tej chwili.

      Pozdrawiam

    • #77259

      Witam
      Dmuchawa jest nastawiona na 1.Piec jest nowy to jest chyba nie możliwe aby tak szybko się zużył.
      Pozdrawiam

    • #77258

      Witam
      w piatek ustawiałem z Panem na telefon parametry sterownika.palenisko jest takie jak powinno a mimo to nadal zrywa nam śrubę.
      Proszę o informacje co dalej możemy zrobić w tym temacie .
      Pozdrawiam

    • #77257
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W Twoim przypadku konieczne będzie zgłoszenie reklamacyjne najlepiej przez internet.
      Co do szybkiego uszkodzenia.
      Jeżeli palnik będzie źle ustawiony i będzie miał dużo za dużo powietrza, to można go zniszczyć nawet w ciągu miesiąca.

      Pozdrawiam

    • #77256

      Witam
      Proszę o informację co mogłoby zepsuć się w piecyku. czy naprawa jest na mój koszt (i ile to kosztuje):))?

      Pozdrawiam

    • #77255
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najczęściej uszkadza się korona (ten okrągły element obrotowy) i kosztuje on 100 zł netto.
      Jeżeli starą koronę masz już spuchniętą, to można dać komuś do przetoczenia lub oszlifowania w miejscu, w którym wchodzi w dużą obręcz.
      Aby korona mogła swobodnie się obracać to na zimno powinna mieć około 3 mm luzu na średnicy.
      Jeżeli ktoś drastycznie spierniczyłby ustawienia, to może uszkodzić również kolano żeliwne i można również ukręcić ślimak.
      O ceny tych pozostałych części musisz pytać u nas w serwisie.
      Co do kosztów, to jeżeli jest to uszkodzenie termiczne spowodowane nadmierną ilością powietrza, to koszt jest po stronie użytkownika.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.