ustawienia

  • Ten temat ma 6 odpowiedzi, 6 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 12 lat temu przez gumis.
Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77236
      ps23
      Uczestnik

      witam. Mam pytanie odnośnie:
      1. jeżeli ustawię CZAS ODŁĄCZENIA POMP CO na 20min to jak ustawić CZAS PRACY POMP (WYBIEG), a jeżeli jest to nastawa automatyczna to ile wynosi ten czas,
      sterownik HT tronic 500
      2. jakim środkiem zabezpieczyć wnętrze kotła po sezonie.
      Pozdrawiam

    • #77243
      Wiewiur
      Uczestnik

      Też się z tym męczyłem w instrukcji jest niejasno napisane.
      Czas pracy pompy jest stały i wynosi 30sek.
      Nie ma możliwości jego konfiguracji.
      W.
      Ps. Tytuł tematu bardzo wiele mówi o Twoim pytaniu…

    • #77242
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak jak napisał Wiewiór, czas pracy pompy jest stały.
      Wybieg pompy co ustawiony jest też na stałe i wynosi bodajże 5 min.
      Co do konserwacji na lato, to zadbaj, aby kocioł był czysty, zamknij przepustnicę na dmuchawie aby nie przeciągało przez kocioł powietrza.
      Jeżeli idzie o środki do konserwacji kotłów to poszukaj na necie.

      pozdrawiam

    • #77241
      fomicz
      Uczestnik

      SERWIS napisał:

      Co do konserwacji na lato,
      pozdrawiam

      A co włączyć/wyłączyć gdy skończy się okres grzewczy a kocioł dalej pracuje o dostarcza CWU?

    • #77240
      SERWIS
      Uczestnik

      OK.
      Jeżeli kocioł będzie pracował również latem to super.
      Przełączysz jedynie tryb pracy cwu z ZIMA na LATO.
      Możesz oczywiście pobawić się z mocą i wydłużyć pauzę przy zmniejszonej ilości powietrza, ale nie jest to konieczne.

      Pozdrawiam

    • #77239
      zientas
      Uczestnik

      no to żeby nie zakładać nowego wontku a chodzi o ten sam sterownik to mam takie pytanie:
      -ogrzewanie podłogowe w całym domu i tylko 3 kaloryfery w łazienkach.
      -3 pompki (podłogówka za zaworem mieszającym, CWU, kaloryfery)
      -pogodówka i czujnik pokojowy.
      Jeśli temperatura w domu osiągnie zadaną na czujniku pokojowym:
      obiek kaloryferów działa o czas wybiegu pomp i wyłącza się na czas odłączenia pomp.
      obieg podłogówki zamyka zawór trójdrożny i wyłącza pompkę a temp wody na podłogówce spada powoli. Pompka włącza sie dopiero kiedy ze sterownika dostanie „rozkaz” grzania i powoli otwiera zawór trójdrożny.
      Czy da się ustawić tak podłogówkę aby działała jak obieg kaloryferowy, czyli:
      czujnik temperatury pomieszczenia zatrzymuje grzanie (wyłącza pompkę nie ruszając zaworu) i pompka włącza się co jakiś czas na czas wybiegu. Co pozwoli bardziej kontrolować temperaturę na piecu oraz zapobiegnie gwałtownemu wychłodzeniu podłogówki i dużym wachnięciom temperatur.
      W ostateczności można inaczej popodpinać na sterowniku ale może można programowo.

    • #77238
      gumis
      Uczestnik

      Jakiś czas temu zostałam sama z CO na głowie nie miałam zielonego pojęcia o tym jak to działa,w najtrudniejszych momentach pomagał mi P.Mariusz Dymiak.Z każdym problemem czy małym czy dużym mogłam się do Niego zwrócić i nigdy nie odmówił mi pomocy.Ostatnio nawet w Wielki Piątek ze swoim kolegą poświęcił mi bardzo dużo czasu.Tą drogą bardzo chciałabym mu podziękować.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.