Q pellet duo 15kW, pytania przed zakupem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q pellet duo 15kW, pytania przed zakupem

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77159
      gapek
      Uczestnik

      Witam,
      Planuję zakupić Q pellet duo 15Kw do domu o powierzchni użytkowej 136 m2. Ponieważ domek jest kupiony od dewelopera, posiada wkład kominowy przystosowany do pieca gazowego o średnicy 130mm.

      Mam dwa pytania
      1. Czy przy piecu na pellety należy wymienić wkład na przystosowany do spalania pellet (podobnie jak jest w przypadku ekogroszku)?
      2. Czy piec 15Kw może współpracować z zasobnikiem i instalacją solarną (dwa solary)?
      3. Wiem że to pytanie się przewijało, ale czy 15 Kw do dobrze ocieplonego domu styropianem, z dobrej klasy oknami drewnianymi, dom bez piwnicy wystarczy do ogrzania 136 m2 powierzchni użytkowej?

      Dodam tylko, że dom jest klasyczny, z użytkowym poddaszem, dach dwuspadowy, nowe budownictwo.

      Pozdrawiam
      Gapek

    • #77168
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Twój wkład od kotła gazowego może zostać, o ile nie będziesz używał paleniska zastępczego i będziesz spalał tylko pellety.
      Kocioł Q PELLET podobnie jak każdy inny będzie pracował we współpracy z zasobnikiem solarnym.
      15 kW w zupełności wystarczy do ogrzania Twojego domu.

      Pozdrawiam

    • #77167
      Grzegorz
      Uczestnik

      witam,

      mam qpellet duo 15 od października 2011 i dom 165 m2 , z garażem około 208 m2 nowo wybudowany , ocieplony i jestem happy że nie kupiłem 25kw (a już go praktycznie zamawiałem ) , ponieważ 15 jest wystarczająca , bez większego wysiłku daje radę nawet w ostre mrozy , a takie były zeszłej zimy

    • #77166
      gapek
      Uczestnik

      Dzięki za odopowiedź, na kocioł już się zdecydowałem, teraz czekam na oferty sprzedawców z okolicy Krakowa.

    • #77165
      Paupet
      Uczestnik

      Witam

      Mam kocioł olejowy. Ostatniej zimy spalił 1800 litrów oleju. Temperatura wew. 21. Pow. domu 125m2.
      Czy 15kw kocioł starczy na taki metraż?

    • #77164
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Bez żadnego problemu. Mam około 200 metrów i ogrzewa mi go piętnastka, która nigdy jeszcze nie chodziła na maksymalnych obrotach.

      Pozdrawiam

    • #77163
      Paupet
      Uczestnik

      Ok. To zamawiam 15kw.
      Zmieszczę się w 4 tonach pelletu na zimę przy tylu metrach?

    • #77162
      SERWIS
      Uczestnik

      Raczej powinno wystarczyć, tak to przynajmniej wynika z matematyki ze zużycia oleju opałowego.
      Jak będziesz miał juz kocioł to zadzwoń do naszego konsultanta serwisowego, a on pomoże Ci i wytłumaczy na czym polega ustawianie kotła.

      Pozdrawiam

    • #77161
      Paupet
      Uczestnik

      Dzięki za pomoc.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.