Temperatura CWU wyzsza niz zadana.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Temperatura CWU wyzsza niz zadana.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77134
      Pawel
      Uczestnik

      Witam posiadam Piec Q Eko 25kW i sterownik HT Tronic 500 i mam taki maly problem.
      Bo mam zadana temp wody 48 a nie kiedy jest tak ze temp obecna jest 48 taka jak zadana a niekiedy np 58 albo 56 to czemu tak sie dzieje.

    • #77139
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Pierwsze, co mi się nasuwa to możliwość grawitacyjnego przepływu wody między kotłem i zasobnikiem cwu.
      Jeżeli się mylę to odpisz.

      Pozdrawiam

    • #77138
      Pawel
      Uczestnik

      Nie wiem dokladnie o co chodzi z tym grawitacyjnym przeplywem wody dlatego podsylam zdjecie
      http://imageshack.us/photo/my-images/96/zdjcie0144b.jpg/

    • #77137
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że miałem rację.
      Masz zbiornik ciepłej z dużej średnicy rurą w środku, idealny do instalacji grawitacyjnej. gdyż stawia ona mały opór.
      Mimo, że pompa nie pracuje gorąca woda może swobodnie unosić się do góry pokonując opory pompy.
      Dobrze się składa, bo masz termometr na wejściu gorącej wody do wężownicy zasobnika.
      Zauważ, że mimo że pompa nie pracuje termometr pokazuje podobną temperaturę jak masz na kotle i dlatego woda w zasobniku może mieć wyższą temperaturę niż zadana.

      Pozdrawiam

    • #77136
      Tomek
      Uczestnik

      Kornik – sugeruję montaż zaworów zwrotnych, bo masz układ wielopompowy i w czasie zimy może ściągać ciepło przy schłodzonym kotle z wymiennika.
      PS – czy mi się zdaje czy widzę czujkę pogodową na korpusie sterownika?

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.