parametry starująca zaworem 4d

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem parametry starująca zaworem 4d

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #77024
   Anonim
   Gość

   Witam
   Sorry, że pytam ale nigdzie nie mogę znaleźć. Co oznaczają następujące nastawy parametrów zaworu 4d:
   1. Amplituda zaworu
   2. Histereza zaworu
   3. Czas pracy zaworu

   i ew jakie stosujecie wielkości tych parametrów.

  • #77026
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   1. Amplituda – różnica temperatur w odniesieniu do temperatury zadanej zaworu powyżej której zawór z normalnej pracy przechodzi w stałe zamykanie aby nie dopuścić do przegrzania instalacji. Dla przykładu jeżeli masz ustawioną wartość temperatury mieszacza na 40 stopni a amplitudę na 5 stopni to w momencie uzyskania za zaworem temperatury 45 zawór zacznie się zamykać w celu szybszego zbicia temperatury.
   2. Histereza zaworu – określenie punktu martwego zaworu. Jeżeli masz ustawioną temperaturę 40 i histerezę ustawioną na 2 stopnie to zwór w zakresie temperatur 38 – 42 nie będzie wykonywał żadnych czynności. Zacznie się dopiero otwierać przy spadku poniżej 38 lub zamykać po przekroczeniu 42 stopni.
   3. Czas pracy zaworu. Aby dokonywać regulacji zawór musi się zamykać lub otwierać. Oczywiście zmiana temperatury nie następuje natychmiast a oprócz tego jest bezwładność czujnika temperatury. Dlatego też zawór musi przez moment pracować, następnie czekamy na pomiar który następuje po pewnym czasie (CZAS PAUZY) po czym ponownie rozpoczyna pracę o ile nie osiągnął zadanej temperatury.
   Z reguły ustawiamy:
   – czas pracy – 5 sekund
   – czas pauzy – 20 sekund
   – histereza – 2 stopnie
   – amplituda – 5 stopni

   Pozdrawiam

   Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.