Obrotowa retora skacze.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Obrotowa retora skacze.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77005
      Wojtol
      Uczestnik

      Witam.
      Zaobserwowałem że w moim Q Eco duo 25, po dłuższej pracy retora potrafi nie równo chodzić i podskakiwać. Dzisiaj nawet zblokowała talerz i obróciła go. Wygarnąłem popiół z talerza pobracałem go, oraz element obrotowy także. No i niby jest ok. Chociaż odnosze wrażenie że nie idzie to w miarę płynnie.Czy tak się powinno dziać czy jest coś nie tak ? Druga sprawa, czasami w momencie obrotu ślimaka słychać głośny pisk i to dość głośno. Wydaje mi się że powoduje go groszek przeciskający się przez rurę. Ale pewności nie mam dlatego piszę o tym. Proszę o info. Pozdrawiam

    • #77009
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Są to pierwsze oznaki przegrzania palnika.
      Musisz szybko zmniejszyć obroty dmuchawy ponieważ nadmiar powietrza ściągnął żar w dół i podwyższył temperaturę spalania.
      Prawdopodobnie w popielniku masz grudy zlepionego popiołu?
      Pod wpływem zbyt wysokiej temperatury korona palnika przegrzewa się i puchnie blokując się w dużym talerzu. Pierwsze oznaki to podskakiwanie i piski podczas obrotu.

      Pozdrawiam

    • #77008
      Wojtol
      Uczestnik

      Witam.
      Piec użytkuję drugi sezon. Od samego początku piszczy, w zeszłym roku jak szalony (wydawało mi się że to wina opału bo był dość wilgotny). W tym sezonie naprawdę sporadycznie. Piec był wygaszony od kwietnia do września. Staram się dobrze palić i dążę do perfekcji. Groszek którym jeszcze palę (zapas z zeszłego roku, końcówka) i który jest pokazany na filmie to eco-groszek czeski. Mam zakupiony polski ale jeszcze go nie testowałem. Obroty dmuchawy mam ustawione na 0 jest to dmuchawa WPA 07, uchylona na około 1 cm (widoczne na zdjęciu). Dodatkowo w celu zmniejszenia ciągu kominowego założyłem regulator ciągu firmy DARCO. Bardzo dobrze się dzisiaj sprawuje co jest pokazane na filmie gdyż trochę dmucha na zewnątrz.
      Zamieściłem filmiki oraz fotki w celu pokazania jak u mnie wygląda spalanie. Wydaję mi się że palenisko się nie zaniża gdyż jest nawet nie rozżarzony węgiel na środku paleniska i jest w miarę wysoko. Kurcze wydaje mi się też że jakby puchł element obrotowy to nie mógł bym go z taką swobodą kręcić ręcznie. Pozatym wyciągałem go i nie ma żadnych widocznych śladów zużycia. Żadnych nagarów i wszystkie otwory powietrzne są w nim czyste.
      W jednym z filmików pod koniec obrotu retory udało mi się uchwycić ten pisk.
      Stojąc przy piecu zawsze miałem wrażenie że dochodzi on mniej więcej od podajnika do dmuchawy. Na tą chwilę parametry jakie mam ustawione to:

      Pauza 90 s
      Podawanie 10s
      Dmuchawa 0
      Dmuchawa w podtrzymaniu 10s
      Obroty 1
      Czas oczekiwania 15 min
      Krotność 3
      Piec ustawiony na 65 na zaworze 3 drogowym (automat na zaworze) poprzez wymiennik 35/7 st na wyjściu
      Uważam że ładnie powoli się buja i że też łądnie trzyma temperaturę jak już wejdzie w podtrzymanie. Raz w tygodniu czyszczony oraz systematycznie profilaktycznie sypię sadpal (środek na sadzę).
      Grzeje CWU oraz część mieszkania (druga na razie odłączona ) w tej chwili bez priorytetu CWU.
      Wszelkie zasady działania pieca i spalania wydaje mi się że mam opanowane w celu zwiększenia lub zmniejszenia mocy poprzez regulację powietrza w stosunku do pauzy
      (szlaka bądź nieopalony węgiel)

      Bardzo proszę o poradę.

      foto 1

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      foto 2

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      foto 3

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      foto 4

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      film 01 niby wsio ok.

      film 02 też ok.

      film 03 na końcu słyszalny pisk

      film 04 praca regulatora ciągu kominowego

    • #77007
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jutro napiszę więcej ale na teraz to wszystkie problemy przez ten czeski groszek który ma 2/3 kaloryczności polskiego węgla.
      Skróć na początek pauzę do 70 sek, opróżnij szufladę i napisz po jednej dobie co masz w popielniku.
      Poza tym bardzo ważne, skróć czas oczekiwania na 10 minut i krotność ustaw na 2.
      W podtrzymaniu węgiel ten szybko się wypala a podajesz go w tym czasie za mało.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.