Całoroczne palenie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Całoroczne palenie

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76984
      Dorcia
      Uczestnik

      Chcemy z mężem kupić Kocioł Q EKO 25KW, a słyszałam, że trzeba w nim palić cały rok, żeby nie dostała się korozja do części paleniskowej. Mamy wilgoć w kotłowni i odradzają mi zakup tego pieca. Jak możnaby zapezpieczyć te części, żeby nie zardzewiały w czasie miesięcy letnich, kiedy się nie pali, bo nie ma nas w domu?

    • #76990
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Masz rzeczywiście problem jeżeli masz wilgoć w kotłowni. Niestety, niezależnie jaki kocioł kupisz problem będzie ten sam z tą różnicą, że my mówimy o tym oficjalnie.
      Nie wiem jaki inny kocioł proponowano Tobie w zamian.
      W każdym kotle warto palić latem.
      Jednak gdy nie ma takiej potrzeby należy kocioł wyczyścić, zamknąć drzwi i dmuchawę i otworzyć drzwi wyczystki kominowej tak, aby powietrze ciągnęło prosto do komina a nie przez kocioł.

      Pozdrawiam

    • #76989
      Wojtol
      Uczestnik

      Wiatm.
      Polecam kupić osuszacz powietrza. Naprawdę dobra sprawa. U mnie taki chodzi w piwnicy cały rok. Wylewam około 30 l wody tygodniowo.
      Na początku wylewałem 20 l dziennie. W piwnicy przed osuszaniem było zimno wszędzie wilgoć i ogólnie wszystko żarła korozja. Teraz mam suchą piwnicę tyle, że muszę pamiętać o wylewaniu wody. Można go podłączyć do kanalizy i wtedy problem wylewania mamy z głowy.
      Taki mam:

      OSUSZACZ POCHŁANIACZ WILGOCI MASTER DH 721

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

      [/URL]

      Uploaded with ImageShack.us

    • #76988
      Dorcia
      Uczestnik

      Dziękuję Panu za podsunięcie dobrego pomysłu z pochłaniaczem wilgoci. Na pewno przekaże ten pomysł znajomym.

      Zwracając się do odpisu z serwisu to czytaliśmy instrukcję i nie było nawet najmniejszej wzmianki o tym że w razie wilgotniej kotłowni trzeba by było zamknąć drzwiczki i otworzyć przepust kominowy aby nie dostała się korozja do pieca. W takim razie będziemy się jeszcze zastanawiać czy warto kupić ten piec.

    • #76987
      Wojtol
      Uczestnik

      Witam.
      Dziękuję że podsunąłem dobry pomysł 🙂

      Powiem Pani tak od siebie. Uważam iż jaki by to nie był piec będzie zawsze narażony na korozję i to nie koniecznie tylko w wilgotnym pomieszczeniu. Po prostu metal tak ma że koroduje. Samo sypanie wilgotnego opału robi swoje. Nie odpowiednie ustawienie pieca w okresie zimowym sprawi że piec będzie się pocił od środka. I to każdy jeden. Wydaje mi się że warto postępować tak z każdym piecem. Zamykając wszelkie otwory i zmniejszając ciąg kominowy poprzez otwarcie wyczystki. Gdyż jak tego nie zrobimy to przez piec przechodzi wtedy tysiące metrów sześciennych wilgotnego powietrza co potęguje jego korozję.
      Pozdrawiam

    • #76986
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak Dorciu, kup kocioł od tego producenta, który wie o tym, że kocioł koroduje, al Ci o tym nie powie. Wręcz przeciwnie, powie że jego produkt nie koroduje nawet w wodzie morskiej.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.