Całoroczne palenie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Całoroczne palenie

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #76984
   Dorcia
   Uczestnik

   Chcemy z mężem kupić Kocioł Q EKO 25KW, a słyszałam, że trzeba w nim palić cały rok, żeby nie dostała się korozja do części paleniskowej. Mamy wilgoć w kotłowni i odradzają mi zakup tego pieca. Jak możnaby zapezpieczyć te części, żeby nie zardzewiały w czasie miesięcy letnich, kiedy się nie pali, bo nie ma nas w domu?

  • #76990
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Masz rzeczywiście problem jeżeli masz wilgoć w kotłowni. Niestety, niezależnie jaki kocioł kupisz problem będzie ten sam z tą różnicą, że my mówimy o tym oficjalnie.
   Nie wiem jaki inny kocioł proponowano Tobie w zamian.
   W każdym kotle warto palić latem.
   Jednak gdy nie ma takiej potrzeby należy kocioł wyczyścić, zamknąć drzwi i dmuchawę i otworzyć drzwi wyczystki kominowej tak, aby powietrze ciągnęło prosto do komina a nie przez kocioł.

   Pozdrawiam

  • #76989
   Wojtol
   Uczestnik

   Wiatm.
   Polecam kupić osuszacz powietrza. Naprawdę dobra sprawa. U mnie taki chodzi w piwnicy cały rok. Wylewam około 30 l wody tygodniowo.
   Na początku wylewałem 20 l dziennie. W piwnicy przed osuszaniem było zimno wszędzie wilgoć i ogólnie wszystko żarła korozja. Teraz mam suchą piwnicę tyle, że muszę pamiętać o wylewaniu wody. Można go podłączyć do kanalizy i wtedy problem wylewania mamy z głowy.
   Taki mam:

   OSUSZACZ POCHŁANIACZ WILGOCI MASTER DH 721

   [/URL]

   Uploaded with ImageShack.us

   [/URL]

   Uploaded with ImageShack.us

   [/URL]

   Uploaded with ImageShack.us

   [/URL]

   Uploaded with ImageShack.us

  • #76988
   Dorcia
   Uczestnik

   Dziękuję Panu za podsunięcie dobrego pomysłu z pochłaniaczem wilgoci. Na pewno przekaże ten pomysł znajomym.

   Zwracając się do odpisu z serwisu to czytaliśmy instrukcję i nie było nawet najmniejszej wzmianki o tym że w razie wilgotniej kotłowni trzeba by było zamknąć drzwiczki i otworzyć przepust kominowy aby nie dostała się korozja do pieca. W takim razie będziemy się jeszcze zastanawiać czy warto kupić ten piec.

  • #76987
   Wojtol
   Uczestnik

   Witam.
   Dziękuję że podsunąłem dobry pomysł 🙂

   Powiem Pani tak od siebie. Uważam iż jaki by to nie był piec będzie zawsze narażony na korozję i to nie koniecznie tylko w wilgotnym pomieszczeniu. Po prostu metal tak ma że koroduje. Samo sypanie wilgotnego opału robi swoje. Nie odpowiednie ustawienie pieca w okresie zimowym sprawi że piec będzie się pocił od środka. I to każdy jeden. Wydaje mi się że warto postępować tak z każdym piecem. Zamykając wszelkie otwory i zmniejszając ciąg kominowy poprzez otwarcie wyczystki. Gdyż jak tego nie zrobimy to przez piec przechodzi wtedy tysiące metrów sześciennych wilgotnego powietrza co potęguje jego korozję.
   Pozdrawiam

  • #76986
   SERWIS
   Uczestnik

   Tak Dorciu, kup kocioł od tego producenta, który wie o tym, że kocioł koroduje, al Ci o tym nie powie. Wręcz przeciwnie, powie że jego produkt nie koroduje nawet w wodzie morskiej.

   Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.