Ht Eko – kilka pytań

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ht Eko – kilka pytań

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #76981
   Anonim
   Gość

   Witam

   Planuję zakup kotła HT Eko 25kw (z podajnikiem, ruszt dokładany żeliwny, retorta obrotowa) i tu moje pytanie do serwisu Heitztechnik:

   – czy sterownik Ht tronic posiada funkcje PID?
   i funkcje godzinową (tzw. dzień i noc), a jeżeli nie posiada to czy istnieje możliwość zamówienia innego sterownika niż HT Tronic

   – Jakie lepsze ruszta jeżeli chodzi o wydajność kotła żeliwne dokładane, czy stałe wodne

   – Jakiej firmy jest palnik używany w kotle HT Eko i jaka jest jego żywotność,

  • #76983
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Nie stosujemy sterowników z PID, ponieważ mamy to już za sobą i uważamy za nieporozumienie przy tak nienormatywnych paliwach i zróżnicowanych warunkach kominowych.
   Co do funkcji tzw. godzinowych to jesteśmy przeciwnikami stosowania okresowego obniżania temperatury kotła. Kocioł zawsze powinien posiadać wysoką temperaturę dla poprawy jakości spalania. Temperaturę powinno się obniżać dopiero na instalacji i do tego służy zawór mieszający, a temperaturę w pomieszczeniach precyzyjnie możesz sterować programatorem pokojowym podłączonym do regulatora kotłowego. Taki właśnie sposób regulacji uważamy za słuszny, gdyż odnosi się on do czynnika grzewczego i do pomieszczenia, a nie do urządzenia grzewczego.
   Jeśli mowa o rusztach to nie mają one większego znaczenia pod kątem wydajności grzewczej kotła. Wodne są wskazane jeżeli zamierzasz często dopalać coś w sposób tradycyjny. Jeżeli zakupisz kocioł z rusztem żeliwnym to zaręczam Ci, że rzadko będziesz go stosował. Nie będzie Ci się chciało brudzić.
   We wszystkich kotłach stosujemy palniki tylko i wyłącznie firmy Pancerpol, najlepszego producenta palników retortowych z funkcją obrotu.
   Co do żywotności, to przy zastosowaniu się do pewnych reguł jest on niezniszczalny. Co jakiś czas, raz na trzy do pięciu lat trzeba wymienić ślimak i koronkę retorty obrotowej, no i kondensator za 15 zł.

   Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.