Red Eco 25

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #76962

   Panowie mam pytanie. Mianowicie piec posiadam około półtora roku i zeszłego sezonu jak paliłem jakiś czas na ruszcie awaryjnym ( pojedyncze żeberka ) kilka żeberek mi się powyginało i poskręcało. Czy takie coś podlega gwarancji ?? Bo zadzwoniłem do firmy która mi sprzedała piec i zamontowała i facet nie wie czy wymieni mi je na gwarancji a zamówił mi 5 żeberek i za każde chce po 30 zł. Nie zwlekając długo na allegro znalazłem żeberka po około 10 zł za sztukę więc wydaje mi się to nie tak jeśli chodzi o sprzedającego.

  • #76966
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   W naszym cenniku cały komplet kosztuje 200 zł netto.
   Cennik dostępny jest w zakładce DO POBRANIA / CENNIKI.
   Niestety ruszt nie jest objęty gwarancją.
   Według mnie jego uszkodzenie prawdopodobnie nastąpiło na skutek niecałkowitego wygaszenia palnika. Napisz mi czy mam rację?

   Pozdrawiam

  • #76965

   Pierwsze deformacje rusztu były podczas palenia na nim drewnem i węglem. Ruszt wtedy nie skręcał się tylko wyginał robił się taki jak by banan. Później jak były większe mrozy paliłem zarówno groszkiem jak i na ruszcie drewnem i węglem i po pewnej nocy po prostu groszek wszedł między ruszt i go poskręcał w taką S.

   Dziwne dla mnie jest że jakiś element pieca nie jest na gwarancji.

   „ruszt żeliwny sztabkowy do kotłów 15 – 45 kW dopłata 150,00 zł netto” czyli około 184 zł brutto co daje lekko ponad 12 zł za żeberko a nie 30 zł

  • #76964
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Niestety, zwłaszcza, że jak piszesz paliłeś jednocześnie i na ruszcie i w palniku.
   Ruszt ten stosujemy we wszystkich kotłach zasypowych i na kilkadziesiąt tysięcy kilkukrotnie trafiło się, że ruszta były uszkodzone. Działo się tak z powodu zawalonego popiołem popielnika.
   Ruszt nie ma prawa się zdeformować o ile pod nim jest wolna przestrzeń.
   Po to jest stosowane żeliwo, aby było odporne na temperaturę. Jednakże żeliwo chociażby w celu odlewania wytapia się i to samo dzieje się w momencie palenia węgla w palniku gdy praktycznie ruszt leży w żarze.

   Co do cen to nie mogę dyskutować. Każdy użytkownik ma prawo zakupować części zamienne gdzie mu się podoba.

   Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.