HT EkoDuo – Niska Temp.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT EkoDuo – Niska Temp.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #76952
   akone
   Uczestnik

   Witam.
   Pierwszy Dom – pierwszy Piec :), na czymś trzeba się uczyć.Zaczynam pierwszy sezon grzewczy, HT EKODUO 17kw – mam problem z osiągnięciem zadanej temperatury.
   Dom 200m w 90% swojej powierzchni ma podłogówkę, raptem 4 kaloryfery usytuowane są w garażu i kotłowni. Instalacja to układ zamknięty z zaworem czterodrogowym manualnym.
   Zawór reguluję temp. wody na ogrzewaniu i na piecu, więc staram się go jakoś wycentrować by znaleźć złoty środek i nie spadać poniżej 50 na piecu. Oprócz tego mam jeszcze manualny zawór na podłogówce.
   Ile bym nie kombinował nie jestem w stanie uzyskać interesujących mnie nastawów, a piec nie osiąga zadanej temp. np.zadając nastaw 70 na piecu nie jest w stanie przekroczyć 60,a podłogówka na max. przekręconym zaworze nie przekracza 28 stopni.
   Czytałem już na forum i Zwiększyłem krotność podawania(4) i dmuchawę i jej wzrost(5), ale nadal temp pieca 59-60 i podłoga 29. Zależało by mi na 70 na piecu i z 36 na podłogówce, by uzyskać jakąś optymalną temp w domu.
   Czy może ktoś podać jakiś preset nastawowy :), jesień się kończy a ja zaczynam się.. martwić :).

   Pozdrawiam.

  • #76955
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam.

   Kolego, źle czytałeś forum. Twój kocioł nie osiąga temperatury, czyli nie przechodzi w podtrzymanie, a Ty zmieniłeś nastawy dla podtrzymania.
   Powróć do poprzednich nastaw podtrzymania, czyli ustaw krotność na 2 lub 3, nie więcej.
   Obroty dmuchawy wzrost ustaw ponownie na 2.
   Aby zwiększyć moc kotła należy zwiększyć ilość paliwa, czyli skróć PAUZĘ PODAWANIA o 10 sek. Następnie przyglądaj się co dzieje się na palniku.
   Jeżeli węgiel będzie spalony w całości i nie będzie grudek stopionej szlaki to nie rób nic więcej. Jeżeli jednak będzie niespalony węgiel, to zwiększ na początek obroty o 1, lub gdyby była szlaka to obroty te zmniejsz o 1.
   Długością pauzy (przerwy w podawaniu paliwa) ustawiasz moc kotła a obrotami dmuchawy jakość spalania. Nie musisz robić nic więcej.
   W razie problemów pisz.

   Pozdrawiam

  • #76954
   akone
   Uczestnik

   Dziękuję bardzo za odpowiedź dzisiaj się zastosuję ! :). Pozdrawiam.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.