kotły z podajnikiem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem kotły z podajnikiem

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76814

      Witam,jestem użytkownikiem kotła q eko duo 17,mam takie ustawienia na zimę czas pauzy podt 70 sec obroty dmuchawy podt 1 czas dmuchawy podt 10 sec krotność podawania 2 czas oczekiwania 10 min obroty dmuchawy 0 mam mieszkanie 70 metrów i mam pytanie czy można jeszcze coś zmienić żeby spalał mniej węgla, bo wydaje mi się, że spala dużo, 140 kilo na 10 dni ,chociaż przy tych ustawieniach węgiel spala się dobrze,poprzednio miałem zwykły piec węglowy i na cały rok spalałem 2,5 tony węgla łącznie z grzaniem wody latem , a teraz coś czuje że nowy kocioł spali więcej dodam jeszcze że mam zawór czterodrożny i termostat pokojowy.Może można jeszcze coś zmienić w parametrach.

    • #76822
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że cierpliwie powinieneś poczekać na efekty.
      Napisz mi jaki masz typ dmuchawy, WPA 06 czy 07.
      Napisz mi jeszcze odpowiedzi na standardowe pytania: czy masz sadzę w wymienniku i czy masz w popielniku szlakę czy kawałki niedopalonego węgla oraz czy nie masz przegrzanych pomieszczeń ze względu na ciągłą produkcję ciepła.

      Pozdrawiam

    • #76821

      Typ dmuchawy wpa 07,szlaki nie ma pojedyńcze kawałki niedopalonego węgla ogólnie spala dobrze pomieszczeń nie przegrzewa bo podłączony jest termostat pokojowy.

    • #76820
      SERWIS
      Uczestnik

      Ustaw na próbę na kilka dni obroty dmuchawy na 1 i napisz po dwóch dniach jak wygląda popiół, jednak wcześniej wyczyść popielnik i nie wyrzucaj popiołu, zostaw go sobie dla porównania.

      Pozdrawiam i czekam na efekty

    • #76819

      Witam ustawiłem obroty dmuchawy na 1 i węgiel dobrze się spala po trzech dniach wybrałem popiół i jest okey nie ma szlaki, jedna mała bryłka niedopalona.Mam jeszcze pytanie pod jakie złącze j18 czy j19 powinien być podłączony termostat pokojowy ażeby było ekonomicznie w ilości spalanego węgla.

    • #76818
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie pamiętam teraz oznaczeń styków jednak powinny mieć one dodatkowe oznaczenia jako termostat zawór lub termostat kotła.
      Musisz podłączyć termostat pod to urządzenie którym chcesz sterować. Jeżeli chcesz, aby wyłączała się pompa obiegowa i masz ją podłączoną pod pompę c.o. to termostat podłącz pod termostat kotła, jeżeli zaś chcesz obsługiwać nim grupę mieszającą to podłącz termostat pod złącze termostat zawór.
      Oczywiście po podłączeniu termostatu musisz go aktywować w menu termostaty.

      Pozdrawiam

    • #76817

      Witam.Mam jeszcze pytanie,co oznacza parametr czas przesypywania i na ile powinien być ustawiony,ja mam na 4,cz tak może być,czy coś zmienić i czy ten parametr ma wpływ na ilość spalanego węgla.

    • #76816
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Czas przesypywanie jest to parametr określający nam, na jak długo w przypadku przegrzania rury podajnika, czyli sytuacji awaryjnej, włączy się podajnik w celu wypchania żaru z palnika.
      Dla spalania węgla ustawiamy około 5 min. a dla pelletu 1 minutę.
      Parametr ten nie ma żadnego wpływu na spalanie.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.