Tragiczne spalanie q eko duo

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Tragiczne spalanie q eko duo

Oglądasz 19 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76618
      PZ
      Uczestnik

      Witam

      podaje ustawienia:
      Obroty dmuchawy = 1
      obr.dm.wzrost=3
      czas dmuch.podt.=50sec
      obt.dmuch.podt=2

      czas przesyp.=30min
      krot.podawania=1
      czas oczekiwania=50min
      czas pauzy pod=30sec
      nast.kotła=65C

      kombinowałem z dmuchawa w lewo i prawo żadnej poprawy 10% popiło, 90% żużel. Eko jest w miarę dobry ( Pieklorz ) 2 sąsiadów ma ten sam ( kupowaliśmy razem )a spalanie o niebo lepsze na kotłach Defro

      ps. Ustawiałem dmuchawę na 0 i miedzy 0 a 5 nie widze żadnej różnicy , cały czas płomień jest bardzo mocny. Proszę o pomoc

    • #76638
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na początek to napisz mi skąd miałeś propozycje takich ustawień bo są one tragiczne w kilku punktach.
      Proszę abyś w pierwszej kolejności zmienił je na:
      obroty dmuchawy = 1
      obr.dm.wzrost = 2
      czas dmuch.podt. = 10sec
      obt.dmuch.podt = 2
      czas przesyp. = 5min
      krot.podawania = 2
      czas oczekiwania = 10min
      czas pauzy pod = 50sec

      Co do dalszego postępowania to poczytaj kilka ostatnich wątków, tam dość szeroko rozpisywałem się o ustawieniach palnika.
      W razie problemów pisz ponownie.

      Pozdrawiam

    • #76637
      PZ
      Uczestnik

      Witam

      Własnie sprawdziłem eko i chyba jest minimalna poprawa ale jest więcej nie spalonego węglą , pojawiło sie troche popiołu
      Piec mszę czyścić ( wyzucac żużel i niedopałki ) po jednym dniu to chyba nie jest normalne , cały zasobnik wystarcza na 5 dni a nie ma mrozów. Do ogrzania mam 170m2
      Co zrobic żeby piec normalnie spalał

    • #76636
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Zwiększ w takim razie obroty dmuchawy o 1

    • #76635
      PZ
      Uczestnik

      Zwiększyłem obroty dmuchawy
      Cały czas nie dopala eko

    • #76634
      PZ
      Uczestnik

      zauważyłem że często podaje węgiel który nie zdąży się wypalić

    • #76633
      SERWIS
      Uczestnik

      W związku z tym zwiększ obroty dmuchawy o kolejną jednostkę.
      Nie pamiętam czy pytałem ale napisz mi czy masz stałą czy obrotową retortę. Jeśli stałą to czy była ona uszczelniana.

      Pozdrawiam

    • #76632
      PZ
      Uczestnik

      obrotowa

    • #76631
      SERWIS
      Uczestnik

      OK. Tak jak pisałem podnieś obroty dmuchawy o jeden i wydaje mi się że na tym musimy poprzestać. Co do ilości spalania to wydaje mi się że nie jest to najgorszy wynik.

      Pozdrawiam

    • #76630
      akone
      Uczestnik

      By nie powielać tematu, dołączę się do dyskusji bo u mnie sprawa jest powiedział bym równie tragiczna.
      piec: HT eko duo 17kw.
      dom: 200m nowy, 95% podłogówka.
      węgiel polski bez rewelacji 25 kj

      ustawienia pieca standardowe jak na instrukcjach.
      obroty dmuchawy = 4
      obr.dm.wzrost = 2
      czas dmuch.podt. = 10sec
      obt.dmuch.podt = 2
      czas przesyp. = 5min
      krot.podawania = 2
      czas oczekiwania = 10min
      czas pauzy pod = 20sec
      Nastaw pieca na 55-60 stopni.

      I cóż średnio ok.60 kg na dobę. Trochę spieków.
      Brałem mniejszy piec bo wydawał mi się to bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, teraz łapię się za głowę. Zwiększanie pauzy bądź krotności skutkuje tym, że temp zostaje osiągnięta po czym spada do 32 stopni i piec się wygasza i na powrót muszę go rozpalać. Zawór mieszający manualny(1-6).

      Rozpaczliwie proszę o pomoc bo święta idą a na prezenty chyba w tym roku nie będzie :(.

      Pozdrawiam.

    • #76629
      SERWIS
      Uczestnik

      Witaj AdanK!

      U ciebie jest inny problem.
      Masz ustawioną bardzo dużą moc i dlatego kocioł łyka dużo węgla. Powinieneś ustawić pauzę podawania na 50, a maksymalnie możesz zejść do 40 nie więcej.
      Co do wygaszania kotła to mocą kotła tego nie rozwiążesz.
      Musisz koniecznie wstawić w układ hydrauliczny coś co podniesie temperaturę wody powrotnej do kotła.
      Piszesz, że 95% systemu grzewczego to podłogówka. Zauważ, że z podłogi wraca woda o temperaturze 20 stopni i żaden kocioł nie jest w stanie tak szybko podgrzać takiej ilości wody. dlatego też temperatura kotła tak bardzo się waha.
      Powinieneś założyć albo coś w postaci sprzęgła hydraulicznego albo zawór mieszający na powrocie w taki sposób, aby woda wracająca do kotła nie miała niższej temperatury niż 40 – 50 stopni. Wtedy kocioł zacznie się odpowiednio sprawować.
      Jeżeli tego nie zrobisz to też licz się ze znacznie skróconą żywotnością kotła. Kocioł na dole zgnije, gdyż zimny powrót powoduje kondensację na ściankach od strony paleniska i przyspieszoną korozję.

      W razie dalszych pytań służę pomocą.

      Pozdrawiam

    • #76628
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeszcze jedno, na końcu karty gwarancyjnej (instrukcja obsługi kotła) jest zapis świadczący o konieczności zabezpieczenia kotła przed niskim powrotem i jest to warunek zachowania gwarancji.
      Jeśli zabezpieczysz kocioł przed niskim powrotem to temperatura wody kotłowej nie ma prawa spaść poniżej 50 – 45 stopni.

      Pozdrawiam

    • #76627
      akone
      Uczestnik

      Dziękuje za podpowiedź, oczywiście posiadam zawór mieszający do regulacji temp wody powracającej na piec, więc zastosuję się do podpowiedzi. Jak zawsze niewiedza wynika z doświadczenia, jeszcze zapewne parę pytań upłynie nim będę wypełni świadom zmian poszczególnych parametrów.

      Dziękuje za pomoc.
      Zdam relację czy pomogło. 🙂

    • #76626
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie ma sprawy, też służę dalszą pomocą.

    • #76625
      akone
      Uczestnik

      Uwielbiam waszą szybka pomoc :).

      Przestawiłem na mieszaczu wyższą temperaturę na powrót do pieca i oczywiście spalanie o wiele mniejsze nie powalające, ale wystarczy.Fajnie osiąga zadaną temperaturę, ale niestety przy nastawieniu 70 stopni podłogówka stoi na 30 stopniach i ani drgnie wyżej, nie wspomnę o 4 kaloryferach które są w domu – po prostu letnie- chłodne. Jak mam teraz zoptymalizować to wszystko.

    • #76624
      SERWIS
      Uczestnik

      Delikatnie, około kilka milimetrów przekręć zawór w kierunku otwierania.
      Piszesz, że 30 stopni na podłogę to mało?
      W takich warunkach pogodowych jak teraz powinno wystarczyć na podłogę około 25 stopni.
      30 stopni to powinno się ustawiać przy minus 5 do minus 10 stopni na dworze.

      Pozdrawiam

    • #76623
      PZ
      Uczestnik

      Witam Ponownie

      Mam pytanie , jaka funkcja odpowiada za ilość podawanego opału ??

    • #76622
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Za ilość podawanego paliwa odpowiada parametr „CZAS PAUZY PODAJNIKA”. Parametr ten określa czas postoju podajnika przy czasie pracy 10 sekund. Im dłuższa przewa (pauza) tym niej podajesz paliwa.

      Pozdrawiam

    • #76621
      PZ
      Uczestnik

      Mam cały czas ten sam problem , węgiel nie spala się do końca. Zwiększyłem obroty dmuchawy na 4 żadnej poprawy kombinuje z ilością podawanego opału, z 50min zwiększyłem na 85min co o tym myślisz.

    • #76620
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam kolego PZ, mam prośbę, zadzwoń na numer konsultanta pod któryś z naszych numerów i przez telefon załatwisz to znacznie szybciej. Kolega zapyta Cię o wszystkie istotne sprawy i podpowie, co i jak ustawić.
      W razie czegoś pisz, a ja postaram się pomóc.

      Pozdrawiam

Oglądasz 19 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.