NIEDOGRZEWANIE

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem NIEDOGRZEWANIE

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76595
      KERWIN
      Uczestnik

      Witam.
      Mam piec 25 kw HT EQO DUO i dwie pompy.Jedna podłogowa a druga na grzejniki.Zazwyczaj pracuje tylko podłogowa.W momencie gdy włączam pompę na grzejniki temperatura spada do 48-50 stopni i piec nie może osiągnąć temperatury zadanej.
      Przesłona otwarta na 20 procent.
      czas pauzy podajnika 50
      obroty dmuchawy 1
      obroty dmuchawy wzrost 2

      Nie mam pojęcia jakimi parametrami wyregulować jego sprawność do zadanej temperatury. Może ktoś z was forumowiczów miał podobny problem.W zasobniku mam groszek 22 KJ.
      pozdrawiam

    • #76599
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Poproszę abyś napisał mi jaką masz powierzchnię domu, wiek domu i efekty w popielniku, czyli czy jest w nim szara szlaka czy czarny węgiel lub ładny sypki popiół. Na tej podstawie podpowiem Tobie co należy zrobić. Napisz mi także czy masz retortę obrotową czy stałą i jakie jest oznaczenie dmuchawy.

      Pozdrawiam

    • #76598
      KERWIN
      Uczestnik

      Powierzchnia domu wynosi ok 220 m.W popielniku mam szarą szlakę oraz skoksowany węgiel palnik retortowy stały a tym dmuchawy to Wpa 07.Typ pieca HT eko duo 25 kw.
      Pozdrawiam.

    • #76597
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Sprawdź, czy masz uszczelnioną retortę.
      Instrukcja uszczelnienia retorty znajduje się w instrukcji obsługi palnika. Pod koniec instrukcji jest to pokazane na jednym ze zdjęć.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.