cwu czasowe włączanie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem cwu czasowe włączanie

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76589
      mki
      Uczestnik

      Witam,
      Z uwagi na to, że ciepla woda jest mi potrzebna tylko w godzinach 17-23, chce zrealizowac taki pomysł:
      Nastawić temp. wody na 50-60 st., natomiast między sterownikiem, a pompką cwu wstawić programator (procesor), który puści do niej prąd o wybranych przeze mnie godzinach.
      Czy to zadziała?
      a może jest w ustawieniach sterownika godzinowe wlaczanie cwu…
      (znudziło mi się bieganie po nocach do kotłowni, aby wyłączyć pompkę cwu)

      piec: ht eko 25 kw, sterownik ht 500

      z góry dziękuję za odpowiedz

    • #76594
      benik
      Uczestnik

      Witam
      Mozna jak dla mnie na 2 sposoby a jest pewnie wiecej , ja mialem przez pewen czas programator czasowy wpiete w gniazdo i godzinowo ustawione .Teraz mam na pilota do gniazdek fajna sprawa tylko trzeba sprawdzic czy odleglosc dobra i zadziala mi przez 2 sciany dziala bez problemu

      http://www.sklepy24.pl/szukaj/gniazda+sterowane+pilotem.

      POdaje link jelsi mozna bez reklamy znalaziona na szybko 🙂 pozdrawiam Tomek

    • #76593
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Panowie, o ile posiadacie jakieś firmowe podgrzewacze wody z w miarę dobrą izolacją termiczną to wydaje mi się, że nie ma sensu czasowe włączanie podgrzewu cwu.
      Przy dobrym zasobniku spadek temperatury wyniesie około 2 – 5 stopni na dobę, co i tak trzeba później dobić, czyli reasumując zakładamy, że teoretycznie strata na izolacji jest żadna i nie ma co brać jej pod uwagę. No chyba że mówimy o zbiorniku bez izolacji, ale nie sądzę, abyście takowe posiadali.
      Dla oszczędności 10 groszy dziennie tyle kombinacji, nie wiem czy się opłaca.

      Pozdrawiam

    • #76592
      benik
      Uczestnik

      OK ja podałem przykład aby pompa od cwu nie działała cały czas jak nas nie ma w domu bo przeciez ona wychładza wode przez prace…a jesli chodzi o wychładzanie wody to akurat posiadam Pionowy Bojler 100l i jakos dziwnie traci około 10stopni a jest zaizolowany , ale to dla przykładu podaje.Pozdrawiam

    • #76591
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      10 stopni na 100 litrach to koszt około 15 groszy przy cenie węgla około 800 zł/tonę, zwłaszcza, ze i tak później musimy to dogrzać.
      Prawdziwa strata to różnica strat przy temperaturze wody 45 a 35, a to to już 3 – 8 groszy na dobę.

      Pozdrawiam

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.