niedopalony groszek Q EKO 25

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem niedopalony groszek Q EKO 25

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #78189
   ernest17
   Uczestnik

   Witam, piec pali OK. Ale ostatnio nie dopala do końca groszku. Jak patrzę na retortę to w zasadzie tylko z jednej strony 1/4 koła retorty jest niedopalona z lewej strony.
   Przypuszczam, że jest za suchy EKO GROSZEK i ma sporo takiego pyłu, jak był mokry jakby lepiej się palił. Czekam na inne opinie. Ustawinia kombinowałem, we wszystkie strony i jak na razie bez rezultatu.

  • #78198
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Z tego co piszesz wnioskuję że masz retortę stałą bez obrotu. W przypadku palników stałych podczas podawania drobne frakcje takie jak miał i pył osiadają na dole rury podajnika i po zewnętrznej stronie kolana (po przeciwnej od zbiornika) wychodzą do góry a powietrze penetruje głównie to miejsce gdzie jest gruby węgiel.
   Druga rzecz jeśli kotła używasz już dłuższy czas to sprawdź czy nie masz zapchanej komory powietrznej palnika. wystarczy odkręcić dolną wyczystkę palnika i popiół opadnie do dołu.

   Co do wilgotności paliwa to powinno być jak najbardziej suche. Dzięki temu będzie się on lepiej spalał, kocioł będzie bardziej żywotny i oczywiście spalanie będzie mniejsze gdyż nie będziesz potrzebował ciepła na odparowanie wilgoci.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #78197
   zbuku
   Uczestnik

   Witam

   mam niestety podobny problem, rozumiem że gdybym posiadał obrotową retortę to problemu by nie było?

   W związku z powyższym powiedzcie czy jest możliwość dokupienia, przerobienia stałej retorty na obrotową?

  • #78196
   SERWIS
   Uczestnik

   witam Zbuku

   Oczywiście jest możliwość dokupienia elementów do obrotówki.
   Musiałbyś dokupić komorę powietrzną, ślimak, kolano żeliwne, żeliwny pierścień i element obrotowy(korona) oraz zabierak. Niestety nie wiem ile te elementy kosztują. Napisz do nas zapytanie na emaila i prześlemy Ci wycenę.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #78195
   seba
   Uczestnik

   ńa stronie tego sprzedawcy jest wszystko: http://domer.pl/

  • #78194
   SERWIS
   Uczestnik

   Tak, firma DOMER jest dystrybutorem palników produkcji firmy PANCERPOL które my stosujemy.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #78193
   zbuku
   Uczestnik

   A jak myślicie jest sens przeróbki na obrotową retortę?

  • #78192
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Co do przeróbki to rzeczywiście warto przerobić chociażby ze względu na lepsze spalanie i oczywiście oszczędności w paliwie. Ponadto możesz do spalania wprowadzić gorszej jakości węgle o niższej temperaturze spiekania popiołu czy też nawet miału ale akurat tego nie polecam.
   Jedno muszę powiedzieć, ustawienie palnika z funkcją obrotu jest trochę trudniejsze, czy też musisz go ustawić idealnie bo zaniżysz palenisko i zacznie zrywać zabezpieczenia co nie występuje przy stałej retorcie.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #78191
   zbuku
   Uczestnik

   ok, dzięki za odpowiedz, puki co siedzę z kalkulatorem w ręku i obliczam sens inwestycji bo zainwestować muszę ok 1200 pln

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.