Pomoc przy ustawieniach regulatora

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Pomoc przy ustawieniach regulatora

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76584
      Spitfire
      Uczestnik

      Witam serdecznie. Posiadam od niedawna piec Q PLUS 25 z regulatorem TH Tronic 200.
      W związku z tym czy mógłby mi ktoś napisać optymalne ustawienia regulatora (CO i CWU) przy paleniu drewnem, w celu jak najdłuższej pracy kotła na jednym zasypie. Do ogrzania jest ok. 140m2 domu.
      Mam jakieś tam swoje ustawienia, ale czuję że praca kotła nie jest do końca optymalna.
      Drugie moje pytanie dotyczy trybu CWU. W trybie ZIMA najpierw pracuje tylko pompa CWU, a dopiero po podgrzaniu wody do odp. temp. załącza się pompa CO. Niby wszystko jasne, ale zimą to może być problem. Wolałbym aby obie pompy pracowały od początku. Czy ustawienie trybu CWU na 0 sprawi, że tak się stanie?

      Z góry dziękuję za odpowiedź

      [Edit] Jakimś cudem temat trafił do działu kotłów z podajnikiem a miał być w zasypowych…

    • #76588
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Dla optymalnego spalania drewna sugeruję, abyś za każdym razem załadowywał kocioł do pełna i rozpalał od góry a dmuchawę ustaw na minimalne obroty, ale na tyle duże, aby kocioł osiągał moc i oscylował w okolicach zadanej temperatury.
      Jeżeli chcesz, aby obie pompy pracowały jednocześnie to musisz zmienić parametr „priorytet cwu”. Jest to ostatni parametr, poniżej ustawiania trybu pracy cwu, ustawiany przy palącej się lampce cwu.

      Pozdrawiam

    • #76587
      Spitfire
      Uczestnik

      Rozumiem, a w takim razie jaka powinna być ustawiona temperatura zadana na piecu?
      Czy jeśli ustawię np. na 50, to wystarczy na dłużej niż przy np. 65, czy to nie ma znaczenia? A może odwrotnie?

    • #76586
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Im wyższa temperatura tym lepsze spalanie i bardziej czysty kocioł, a co za tym idzie i mniejsze spalanie przy założeniu tego samego rozbioru ciepła.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.