Problem ze startem podajnika

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Problem ze startem podajnika

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76577
      Szymon
      Uczestnik

      Witam,

      Posiadam kocioł HT Eko Duo 17KW, raz na jakiś czas podajnik ma problem z wystartowaniem – robi „bzzzz” przez 10 sek i nic się nie rusza, jeżeli delikatnie pchnie się go kluczem to rusza normalnie i później potrafi chodzić bez problemu albo i nie. Z tego co zaobserwowałem jest do dość losowe – podajnika nic nie blokuje, chodzi lekko.
      Czy może mieć to związek z tym, iż posiadam jeszcze prąd budowlany i kocioł czasami może mieć go za mało dla siebie, czy to coś innego? ( czytałem, że może być problem z którymś kondensatorem ) od nowości takie rzeczy nie występowały, a warunki przyłącza prądowego nie uległy zmianie – kocioł chodzi 11mc.

    • #76583
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Normalna sytuacja. Nie wiem jak długo posiadasz kocioł ale wynika jednoznacznie z Twego opisu, że zużył Ci się kondensator na silniku motoreduktora.
      Jest to rozruchowy element zużywający się i niestety będziesz musiał go kupić.
      Koszt z wysyłką według cennika części zamiennych wyniesie 50 zł netto.

      Pozdrawiam

    • #76582
      Szymon
      Uczestnik

      Kocioł posiadam 11 miesięcy, tak szybko by kondensator poszedł? Co z gwarancją?

    • #76581
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Niestety podobnie jak klocki hamulcowe lub szczotki w silniku elektrycznym nie są objęte gwarancją. Jest to element eksploatacyjny. Niestety nic na to nie poradzę.
      Nasz dostawca też nie udziela nam gwarancji. Czym innym byłoby, gdyby padł on od razu przy uruchomieniu, ale nie po pewnym czasie eksploatacji.
      Przykro.

      Pozdrawiam

    • #76580
      Szymon
      Uczestnik

      Padł dość szybko, no ale nic zamówić mogę drogą mailową – zamowienia@heiztechnik.pl ?

    • #76579
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, oczywiście.
      Z reguły w przypadku obrotówek padają co dwa lata a przy stałych palnikach co cztery.
      Uzależnione jest to od oporów przy rozruchu silnika, a to zależy od twardości węgla, ustawień palnika i oporu na obrocie, wilgotności paliwa itp.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.