Dym

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78178
      awseba
      Uczestnik

      Witam ostatnio za uwarzyłem dym z komina nigdy mi tak nie dymił czy to jest normalne moje ustawienia to obroty dmuchawy to 1 czas podawania to 10 obroty na podtrzymaniu 10 czas pracy podtrzymania 10 krotność podawania 3 czas oczekiwania 10 min

    • #78185

      pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to że w tym czasie był mróz na zewnątrz i widać parę wodną nie dym łatwo to poznać po tym że szybko rozpływa się w powietrzu a nie snuje się w dal

    • #78184
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Kolego nie podałeś mi parametru – Czas pauzy podajnika. Druga rzecz, to jak długo masz kocioł i czy kiedykolwiek czyściłeś komorę powietrzną palnika. Trzecie, czy w popielniku masz niedopalony węgiel.
      Jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że widziałeś komin i dym w momencie, gdy kocioł był w podtrzymaniu. Kotły z podajnikami dymią głownie w podtrzymaniu gdy do żaru w palniku nie dostarczamy powietrza i mamy spalanie beztlenowe. Po włączeniu się dmuchawy w krótkim czasie dymienie ustępuje.
      Jeśli sobie nie poradzisz to napisz lub zadzwoń w celu konsultacji.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78183
      awseba
      Uczestnik

      Czas pauzy podajnika to 60 s kocioł używam 12 miesięcy a komora powietrzna to ją się czyści odkręcając śrubę na dole palnika ? jeśli tak to czyściłem plus pierścień też czyściłem chociaż to było 4 miesiące temu jak często się tą komorę czyści ? z góry dziękuje za odpowiedz

    • #78182
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W pewnym sensie kocioł masz ustawiony idealnie. Jednakże prosiłem cię abyś zobrazował jak wygląda popiół i wymiennik górny oraz czy dymi tylko w podtrzymaniu czy podczas pracy dmuchawy także.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78181
      awseba
      Uczestnik

      popiół wygląda prawie jak puch lekkie spieki są ale węgiel jest dopalony wymiennik górny jest przykryty sadzą ale lekko co tydzień jest czyszczony a dymi mi tylko po pauzie jak pracuje to nie dymi

    • #78180
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Czyli tak jak myślałem, masz wszystko w porządku. W podtrzymaniu dymi każdy kocioł. Jeśli będziesz miał problemy to pisz do nas a spróbujemy Ci jakoś pomóc.

      Pozdrawiam

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.