Kawałki węgla w dmuchawie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kawałki węgla w dmuchawie

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76467
      awseba
      Uczestnik

      Witam ostatnio za uwarzyłem odrobinki węgla w dmuchawie podczas pracy słychać je jak latają dodam że kanał powietrzny był czyszczony jaka może byś tego przyczyna .

    • #76476
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jak długo posiadasz kocioł?
      Pisząc o kanale powietrznym myślisz o komorze powietrznej palnika?
      Odkręć dmuchawę i wyczyść ją bo mogą to być również kawałki odłupanego zbrylonego pyłu który narasta na łopatach wirnika.

      Pozdrawiam

    • #76475
      Rafału
      Uczestnik

      witam

      ewentualnie może to być przyczyna przetartego kolana żeliwnego.ja przerabiałem niedawno ten temat u siebie w kotle.

      pozdrawiam

    • #76474
      awseba
      Uczestnik

      3 sezon sprawdzę tę kolano i przeczyszczę dmuchawę dzięki za szybką odpowiedz

    • #76473
      Rafału
      Uczestnik

      ja miałem kawałeczki węgla i praktycznie codziennie przez kilka dni musiałem codziennie czyścić dmuchawę.najpierw myślałem,że mam zawaloną całą komorę powietrzną wiec dobrałem się do wyczystki ale tam nie było tego zbyt wiele….więc po wygaszeniu kociołka zdjąłem palnik,retorę i udało mi się jakoś wyczuć palcem niedużą dziurkę.dla upewnienia zadzwoniłem na servis i moje przypuszczenia się potwierdziły.a kocioł też używam 3 sezon.na szczeście udało mi się to samemu zrobić…
      pozdrawiam

    • #76472
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, przetarte kolano też może się zdarzyć niezwykle rzadko, ale jednak.

      Pozdrawiam

    • #76471
      awseba
      Uczestnik

      Witam sprawdziłem i kolano przetarte i ślimak tam gdzie tarł w kolano jest też z tarty jaka jest tego przyczyna zle zamontowany czy może zła eksploatacja ? Pozdrawiam

    • #76470
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na odległość trudno ocenić przyczynę usterki.
      Problemy takie zdarzają się niezwykle rzadko około jeden może dwa razy w roku.
      Według mnie problemem mógł być nieprawidłowo wypoziomomwany podajnika ale nie chcę przesądzać.

      Pozdrawiam

    • #76469
      marjucha
      Uczestnik

      Rafału napisał:

      ja miałem kawałeczki węgla i praktycznie codziennie przez kilka dni musiałem codziennie czyścić dmuchawę.najpierw myślałem,że mam zawaloną całą komorę powietrzną wiec dobrałem się do wyczystki ale tam nie było tego zbyt wiele….więc po wygaszeniu kociołka zdjąłem palnik,retorę i udało mi się jakoś wyczuć palcem niedużą dziurkę.dla upewnienia zadzwoniłem na servis i moje przypuszczenia się potwierdziły.a kocioł też używam 3 sezon.na szczeście udało mi się to samemu zrobić…
      pozdrawiam

      Witam.
      Mógłbyś jakoś łopatologicznie wyjaśnić krok po kroku jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę. Też mam węgiel w dmuchawie i strasznie hałasuje, więc muszę tam zajrzeć, a pora roku nie bardzo pozwala na dłuższe wygaszenie pieca.

      Pozdrawiam

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.