temperatura załączenia pompy co

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem temperatura załączenia pompy co

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76416
      hipek3
      Uczestnik

      jaką ustawić temperaturę załączenia pompy co w eko duo 35 kW i temp. zaworu, zawór 4d

    • #76443
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Ustaw temperaturę załączenia pompy na 45 stopni a temperaturę zaworu ustaw tak, abyś na grzejnikach miał odpowiednią temperaturę do warunków zewnętrznych.

      Pozdrawiam

    • #76442
      hipek3
      Uczestnik

      Bardzo dziękuje za informację.
      Zdrowych, pogodnych świąt i szczęśliwego nowego roku !

    • #76441
      SERWIS
      Uczestnik

      Serdeczne dzięki i wzajemnie i oby jak najmniej problemów z kotłem.

      Pozdrawiam

    • #76440

      Witam troszkę odświeżę temat, mam w ustawieniach ustawione ,że załączenie pomp 60 stopni i było by wszystko fajnie gdyby nie pompa cwu bo gdy spadnie temperatura w zasobniku 300L, poniżej 50 , zadana 55 to pompa się załącza , niby ok , ale podczas pracy temp. na kotle spada do ok 45st. i pomału się nagrzewają razem piec i zasobnik,więc dlaczego pompa się nie wyłącza jak temp. na piecu spadnie poniżej zadanej 60 , jak to robi pompa CO.

    • #76439
      Robert Robert
      Uczestnik

      a jaka masz histerezę na CWU? załącza się pompa bo musi ogrzać wodę w tym zasobniku… nie jest to nic dziwnego 🙂

    • #76438

      Histeryza jest 5 stopni, ja rozumiem że musi nagrzać tylko zastanawia mnie czy pompa też powinna się wyłączyć jak na piecu spadnie poniżej 60 stopni jak to robi pompa od CO i załącza jak wzrośnie powyżej 60

    • #76437
      Robert Robert
      Uczestnik

      Nie nie… będzie pracowała aż ogrzeje do zadanej… poprostu wyciagnie z Pieca i piec bedzie się niedługo rozpalał 🙂

    • #76436

      Czyli pompa od cwu pracuje aż do uzyskania zadanej temp na zasobniku niezależne od temp na piecu. A Pompa od CO pracuje na ustawieniu pomp czyli jak mam ustawione 60 to pompa pracuje powyżej , a poniżej się wyłącza aby piec się dogżał, czy dobrze rozumuje.

    • #76435
      Robert Robert
      Uczestnik

      Pompa CWU załączy się razem z CO jeżeli będzie taka potrzeba oczywiście. a Czy masz włączony Priorytet na CWU?

    • #76434

      Nie nie mam a pompy załączają się niezależnie od siebie.

    • #76433
      Robert Robert
      Uczestnik

      No bo jeśli temp zadana CWU bedzie osiągnięta lub nie będzie większej różnicy o histerezę temperatury wody to pompa CWU się nie włączy… czyli np jak masz zadana 55 stopni i histerezę zasobnika CWU na 5 stopni a akurat woda w zasobniku bd miała np 52 stopnie to nie ma potrzeby:)

    • #76432

      Tak ja to rozumiem, tylko nie rozumiem dlaczego, jeśli ustawiłem włączenie pomp na temperaturę 60 stopni ,to czujnik który jest w piecu wyłapie spadek temperatury poniżej 60 to wyłącza pompę CO i czeka aż piec się dogrzeje powyżej 60 i ponownie załącza ja,lecz pompa cwu na spadek temperatury na kotle już nie reaguję i pracuje cały czas nie pozwalając kotłowi uzyskać temperatury powyżej 60, dopiero gdy zasobnik osiągnie swą temperaturę to w tedy i piec osiąga powyżej 60 a zadana na piecu 70

    • #76431
      Robert Robert
      Uczestnik

      Witaj. a jaka jest zadana temperatura CWU?

    • #76430

      50 stopni a Histeryza 5

    • #76429
      Robert Robert
      Uczestnik

      Hm to zapewne jeśli temperatura na Kotle jest powyżej 50 stopni to Pompa CWU bedzie pracować aby wodę grzać… dopiero kiedy temperatura na kotle spadnie poniżej temperatury Wody to przestaje no bo nie ogrzeje. Niech Ktoś mnie poprawi jeśli źle piszę bo nie chcę tutaj kolegi w błąd wprowadzić… MateuszŻurek? Markus? Patrol?

    • #76428
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Hm to zapewne jeśli temperatura na Kotle jest powyżej 50 stopni to Pompa CWU bedzie pracować aby wodę grzać… dopiero kiedy temperatura na kotle spadnie poniżej temperatury Wody to przestaje no bo nie ogrzeje. Niech Ktoś mnie poprawi jeśli źle piszę bo nie chcę tutaj kolegi w błąd wprowadzić… MateuszŻurek? Markus? Patrol?

      Nie jestem pewien, nie obserwowałem tego aż tak dokładnie.
      Chyba jest tak, że ładowanie CWU zaczyna się jak piec przekroczy temperaturę załączania pompy kotla ale jak w wyniku ładowania temperatura spadnie poniżej to wydaje mi się, że praca pompy nie jest zatrzymywana. W sumie temperatura CWU nie zejdzie poniżej temperatury pieca a zatrzymanie pompy było by tylko chwilowe i całyczas by się powtarzało.

      @Tadek.dr – ile masz pomp?
      U mnie są trzy:
      – pompa CWU
      – pompa mieszacza
      – pompa kotła – pracuje jako zabezpieczenie powrotu. U mnie załączana jest od 45 stopni

    • #76427

      Ja mam dwie pompa cwu i co

    • #76426
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Ja mam dwie pompa cwu i co

      To jeszcze pytanie. Gdzie masz podpięta ta pompę co.
      Jeżeli to jest pompa pieca to według mnie nie będzie wyłączana.
      Z tego co kojarzę pompa pieca chodzi cały czas, choć mogę się mylić. U mnie troche ciężko to zaobserwować.
      Coś kojarzę, że jest gdzieś opcja pozwalająca zmienić tryb pracy na wymiennik ciepła ale tu Patrol byłby najlepszy. On z tego korzysta.

    • #76425
      Robert Robert
      Uczestnik

      No właśnie, CWU załączy się razem z CO czyli u CIebie przy 60 stopniach, lecz poniżej nie wyłączy się tak jak ta od CO 🙂

    • #76424
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      No właśnie, CWU załączy się razem z CO czyli u CIebie przy 60 stopniach, lecz poniżej nie wyłączy się tak jak ta od CO 🙂

      Tylko powiedzm MI po co miała by się wyłączyć?
      Zauważ, co by się wtedy wydarzyło. Temperatura spada do 59.9 i pompa się wyłącza a jak osiągnie 60.1 się włączy. To jest bez sensu.
      Temperatura kotła nie zejdzie znacznie poniżej temperatury CWU. Piec ma na tyle mocy aby sobie poradzić z graniem cwu i samego siebie.

      Jak mi się kiedyś uda trafić na ładowanie cwu to napisze jak to u mnie wygląda.

    • #76423
      Robert Robert
      Uczestnik

      Tzn o tym mówię, że pompa od CWU się nie wyłączy… a CO jak spadnie ponizej 60? to nie wiem czy wyłączy się czy nie 🙂 bo u mnie śmiga cały czas i nigdy na to nie patrzyłem pod takim kątem 🙂 chyba tam jest jakaś minimalna temperatura na której się wyłączy???

    • #76422

      To co ja zaobserwowałem u siebie na grzaniu cwu, zadana temp. 55 stopni histeryza 5 , jeśli spadnie te 5 stopni pompa się załącza i po krótkim czasie na piecu jest już ok 46 stopni no bo przecież czujnik jest w połowie baniaka a wężownica na dole gdzie jest chłodniejsza woda, no i piec powoli z zasobnikiem razem osiągają większą temperaturę, jeżeli tak ma być to jestem spokojny.

    • #76421
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      To co ja zaobserwowałem u siebie na grzaniu cwu, zadana temp. 55 stopni histeryza 5 , jeśli spadnie te 5 stopni pompa się załącza i po krótkim czasie na piecu jest już ok 46 stopni no bo przecież czujnik jest w połowie baniaka a wężownica na dole gdzie jest chłodniejsza woda, no i piec powoli z zasobnikiem razem osiągają większą temperaturę, jeżeli tak ma być to jestem spokojny.

      Tak ma być.
      🙂

    • #76420
      Robert Robert
      Uczestnik

      Witam. Poobserwowałem pracę swoich pomp, i jest tak. Pompa CWU wyłączy się albo jak osiągnie zadaną temperaturę albo jak temperatura na kotle spadnie poniżej zadanej CWU dodając histerezę… a więc ja mam ustawioną zadaną CWU na 44 stopnie i histerezę na 4. więc Pompa CWU wyłączy się też jeśli temp na kotle spadnie poniżej 40 stopni. natomiast włączy sie ciut powyżej 40 🙂

    • #76419
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam. Poobserwowałem pracę swoich pomp, i jest tak. Pompa CWU wyłączy się albo jak osiągnie zadaną temperaturę albo jak temperatura na kotle spadnie poniżej zadanej CWU dodając histerezę… a więc ja mam ustawioną zadaną CWU na 44 stopnie i histerezę na 4. więc Pompa CWU wyłączy się też jeśli temp na kotle spadnie poniżej 40 stopni. natomiast włączy sie ciut powyżej 40 🙂

      Dziękuje.
      U siebie takiej sytuacji nie zaobserwowałem ale to może być kwestia związana z moim pojemnikiem na cwu. Pojemnik pod panele słoneczne z dwoma wężownicami. Chwilowo mam je spięte razem, więc woda wracając do pieca może zabrać trochę ciepła z pojemnika z górnej wężownicy.

    • #76418
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Dzisiaj zaobserwowałem, że pompa mieszacza wystartowała mimo, że na piecu 40 Stopni a w konfiguracji uruchamianie pompy kotla ustawione na 45 stopni. Pompa kotła nie pracowała bo temperatura powrotu spadła do 26 stopni.
      Chyba to ustawienie nie dotyczy pompy mieszacza.

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.