JAKIE USTAWIENIA

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem JAKIE USTAWIENIA

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76386
      Rafału
      Uczestnik

      Witam.
      Mam mały problem gdyż w domu na dole mam chłodno.Chciałbym podnieść temp.w salonie ale nie mogę sobie z tym poradzić.Nie mam podłogówki tylko same grzejniki.w całym domu jest ich 15 sztuk,domek nowy 3 letni,w salonie jest antresola i wiem o tym,że ciepło ucieka do góry ale chyba jest jakiś sposób żeby było cieplej.Dodam,że kocioł mam ustawiony na temp.60 stopni,czas pauzy 45s.obroty dmuchawy 0 i jest w trybie pracy normalny co,na instalacji zamontowany mam zawór trójdrożny który steruję ręcznie(mimo,że ma możliwość sterowania automatycznego) i mam go ustawiony na 4 ze skali od 0 do 10.

      za wszelkie info z góry dziękować
      pozdrawiam Rafał

    • #76392
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Musisz odkręcić zawór w celu zwiększenia temperatury czynnika grzewczego.
      Niestety poskutkuje to przegrzewaniem pozostałych pomieszczeń i zwiększenie zużycia paliwa. Być może uda się uniknąć przegrzewania poprzez regulację głowicami na grzejnikach.

      Pozdrawiam

    • #76391
      Rafału
      Uczestnik

      Witam

      Dzięki za szybką odpowiedz za strony servisu 🙂 Liczę się z tym,że wzrosnie mi spalanie paliwa ale cóż…najważniejsze aby było cieplutko 🙂
      Mam jeszcze jedno pytanie czy możliwe jest,że w zaworze trójdrożnym może zaciąć się tłoczek???nasunęła mi się ta myśl gdy wyłączyłem sterowanie zaworu z pogodowego co na normalny co,bo wcześniej jak miąłem sterowanie automatyczne to na termometrze za zaworem była niższa temp. niż była zadana a rura przed zaworem była bardzo gorąca…więc musi to być wina zaworu chyba??
      czekam na odp.

      pozdrawiam Rafał

    • #76390
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz jaka była zdana na zaworze i jakie było wskazanie czujnika zaworu na automatyce.
      Nie słyszałem jeszcze aby zawór się zaciął.

      Pozdrawiam

    • #76389
      Rafału
      Uczestnik

      Witam

      Chodzi Ci kolego nast.zaworu???

      Pozdrawiam

    • #76388
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak chodziło mi o temperaturę zaworu.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.