Strona główna › Forum › Kotły z podajnikiem › Problem z przegrzewaniem się podajnika
- Ten temat ma 14 odpowiedzi, 7 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 2 lata, 6 miesięcy temu przez SERWIS1.
-
AutorWpisy
-
-
16 grudnia 2012 o 03:35 #76321pucekUczestnik
Witam,posiadam piec Q pellet duo 15kw, zakupiony miesiąc temu, wiecznym problemem jest przegrzewanie się podajnika, osiąga temperaturę 90 C i rozłącza automatycznie piec, zastosowałem się do waszych wskazówek telefonicznych i zmieniłem nadmuch Fl na 110%, oraz korektę podajnika na 50 %, niżej się nie da! podajnik cały czas się przegrzewa przy temperaturach zadanych na piecu 70 c a podawania na dom 47, przy tym spala prawie cały zasobnik pelletu na dobę. Bardzo proszę o pomoc.
ps, dostęp powietrza jest zapewniony.
Pozdrawiam
-
17 grudnia 2012 o 01:10 #76336SERWISUczestnik
Witam
W zakresie ustawień napisze jutro.
Napisz mi jednak czy masz nawiew świeżego powietrza do kotłowni i czy posiadasz kanał wentylacyjny.
Jestem użytkownikiem takiego samego kotła i czasami przegrzewa mi się podajnik bo nie mam nawiewu. Jak mi się przegrzewa to uchylam delikatnie okno.
Wczoraj też mi się przegrzał ale to z powodu szlaki w palniku. Długo nie czyściłem palnika i miałem w nim dużo popiołu.Pozdrawiam
-
17 grudnia 2012 o 01:20 #76335pucekUczestnik
Witam,
Tak posiadam nawiew świeżego powietrza do kotłowni, jest to rura 160 tka, skierowana bezpośrednio pod podajnik, kanał wentylacyjny również jest.
dziś postanowiłem zresetować ustawienia pieca na standardowe, podajnik się nie przegrzał ale pzestał podawać wodę na grzejniki podaje tylko na podłogówkę…
Dom jest nie ocieplony z zewnątrz ale to raczej wpływu nie ma. -
18 grudnia 2012 o 13:36 #76334EMPLATUczestnik
Panowie – postaram się Wam pomóc, gdyż miałem ten sam problem. Nabyłem piec 2 m-ce temu, jednak wyczułem przyczynę przegrzewania się palnika i mam święty spokój. Mianowicie wystarczy wykonać prosta czynność np.co drugi dzień – tj. sięgnąć do palnika i ręką zgarnąć nagromadzona szlakę, która toruję drogę i odbija płomień. Po wyciągnięciu szlaki jak ręką odjął. Szlaka powstaję z peletu np. z dodatkiem żywicy bo mój pelet, którym obecnie palę jest z drewna iglastego. Przyczyna takiego szlakowania może być też lepiszcze, które dodaję się w produkcji peletu a może i nawet wilgotność samego poletu. Nie próbowałem peletu liściastego z domieszką drewna iglastego, który ponoć jest najlepszy. Taki pelet moim zdaniem będzie produkował mniej kłopotliwej szlaki. Jestem ciekaw, czy pomogłem – proszę o odpowiedź.
-
20 grudnia 2012 o 01:11 #76333SERWISUczestnik
Witam
Co do pompy to najlepiej zadzwoń do serwisu. Poproś też o pomoc w zmniejszeniu ilości powietrza.
Nadmiar powietrza powoduje odbicie płomienia i przegrzewanie podajnika.
Rację ma też kolega Mirimax, szlaka powoduje ten sam problem. Jednakże sama szlaka jest też wynikiem nadmiaru powietrza lub kiepskiej jakości pelletu z dużą zawartością paisku.
Kolego Mirimax, obniż obroty dmuchawy i szlaka nie powinna występować w takiej ilości.Pozdrawiam
-
22 grudnia 2012 o 17:28 #76332pucekUczestnik
Dzięki WIELKIE! zastosowałem się do zaleceń i wyczyściłem palnik ze szlaki, i problem jak ręką odjął 😉 Z tym że piec za taką kasę miał być teoretycznie bezobsługowy wychodzi nieco inaczej. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
-
24 grudnia 2012 o 18:51 #76331EMPLATUczestnik
Cieszę się, że mogłem pomóc. Potwierdzam, że piec nie należy do najtańszych ale mam nadzieje, że sprawdzi się na dłuższą metę. Poza tą wyczystką bezpośrednio z palnika nie mam żadnych uwag. Rewaluacyjne jest to, że sam się rozpala – piec praktycznie jest bezobsługowy i cicho pracuje. U mnie kotłownia graniczy z salonem, także absolutnie praca pieca niesłyszalna. Jedyna wada to cena dobrej klasy peletu ale myślę, że z czasem będzie bardziej dostępny i tańszy.
-
26 grudnia 2012 o 02:20 #76330pucekUczestnik
Dokładnie już teraz wiem, że trzeba zainwestować również w pellet dobrej jakości,ale za wygodę trzeba płacic.
Pozdrawiam
Wesołych Świąt … -
2 stycznia 2013 o 23:25 #76329kbwmUczestnik
Witam.
Mam podobny problem.Jak spalałem pellet z trociny to musiałem codziennie czyścić palnik ze szlaki.Więc kupiłem pellet z łuski słonecznika i tragedia.Zapychała się rura zasypowa(wrzutkowa), powstawało dużo popiołu, do tego stopnia że piec nie chciał sam odpalać zanim się nie przeczyści palnika.A dziś spaliła się harmonijka łącząca zasobnik z palnikiem i stopił sie czujnik podajnika.Z harmonijką sobie poradziłem ale czym zastąpić cujnik podajnika bo bez niego piec chyba nie ruszy.Czy idzie jakoś ją oszukać a jak nie to jaki kupić.Na przewodzie jest KTY81/2 0/+100 ale takiego nie mogę namierzyć w necie. -
3 stycznia 2013 o 02:53 #76328SERWISUczestnik
Witam
U nas ten czujnik kosztuje 30 zł netto plus koszt wysyłki. Dziś zamówienie jutro realizacja.
Palnik ten służy do spalania pelletu tylko i wyłącznie drewnianego i to dobrej jakości.
Jeśli zamierzałeś palić inną biomasą należało kupić kocioł typu BIO. W nim spaliłbyś wszystko, jednakże nie posiada on zapalarki i pracuje jak retorta, czyli ma podawanie paliwa bezpośrednie.Pozdrawiam
-
19 stycznia 2013 o 13:46 #76327GrzegorzUczestnik
mam 2 piece Qpellet duo 15 , jeden kupiłem w 2011 roku do domu , drugi z nowszym programatorem w 2012 do firmy , i powiem że z pierwszym miałem cuda na kiju na początku , przede wszystkim z przegrzewaniem podajnika , blokowaniem podajnika , straciłem dużo czasu na rozpracowanie pieca i przy drugim już wydawało mi się że dam radę z palcem w nosie, ale też potrzebowałem pomocy serwisu (ukłony dla Panów z serwisu za info przez telefon) , powiem jedno podstawą w tych piecach jest dobra jakość peletu , to nie może być jakiś wynalazek bo traci się wtedy kompletnie sens używania takiego pieca , ponieważ trzeba przy nim chodzić na okrągło , ale po zastosowaniu peletu dobrej jakości (niestety droższego) piec śmiga jak ta lala . Nie jest to w 100% porównywalne z piecem gazowym , bo trzeba go czyścić , dokładać pelet do zasobnika ale jak się zadba to jest to naprawdę wygodne rozwiązanie
pozdrawiam
-
22 stycznia 2013 o 23:36 #76326AnonimGość
Możesz powiedzeć co zrobiłeś aby nie mieć kłopotu z przegrzewajacą się czujką podajnika i jakiego pelettu używasz.
-
23 stycznia 2013 o 01:23 #76325SERWISUczestnik
Witam
Może to nie do końca pytanie do mnie, ale jeśli idzie o przegrzewającą się rurę podajnika to należy posiadać nawiew do kotłowni, regularnie czyścić zgorzel i ewentualnie, jeżeli masz kocioł pracujący na FL to zmniejsz jego maksymalną moc w FL.
Pozdrawiam
-
23 marca 2022 o 17:35 #76324Sławek KomisarczykUczestnik
Dzień dobry,
posiadam kocioł RED DASPELL Green Line 20 kW. Od trzech miesięcy pojawia się komunikat „przegrzanie podajnika” i piec się wyłącza. O ile na początku zdarzało się to raz na tydzień, to w tej chwili piec wyłącza się po kilka razy dziennie. Mam cały czas uchylone okno(choć przez pierwsze półtora roku było to zbędne i wystarczała kratka wentylacyjna). Używam dobrego pelletu, czyszczę palnik codziennie i efekt jest ten sam. Piszecie Panowie o szlace. Czym ją usuwać, bo rozumiem, że chodzi o substancję, która przylepia się do palnika, a nie o pył na nim?
Pozdrawiam
-
28 marca 2022 o 11:17 #76323SERWIS1Opiekun forum
Warto zweryfikować drożność i czystość komina oraz samego kotła.
Kotłownia musi być wyposażona w napowietrzenie kotłowni (kratka wentylacyjna wyciągowa nie doprowadza powietrza do kotłowni, a okno musiałoby być cały czas otwarte).
-
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.