szlaka w popielniku

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem szlaka w popielniku

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76317
      Leszek
      Uczestnik

      witam mam piec 3 miesiące i mam dużo szlaki w popielniku, i wydaje mi się ze piec spala też dużo węgla.
      Posiada piec EKO Duo z podajnikiem, retortę mam obrotową, typ dmuchawy WPA 06, przesłona otwarta na około 2 cm.
      Ustawienia pieca to:
      czas pauzy podajnika w stanie praca 40 s
      czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 15 s
      3 krotnie podaje paliwo w podtrzymaniu
      czas oczekiwania w podtrzymaniu 10 min
      obroty dmuchawy 36
      bieg dmuchawy 15
      temp ustawienia 60C

      Proszę o podanie jakie powinny być prawidłowe ustawienia jeżeli mam coś źle.Pozdrawiam

    • #76320
      Wiewiur
      Uczestnik

      Dobra po kolei.
      Cześć.
      Fajnie, że masz kocioł EKO Duo.
      Fajnie, że masz dom.
      Ale jakiem mocy jest ten kocioł? A jakiej powierzchni dom? Jest stary, nowy, ocieplony, nie ocieplony?
      Wtedy będę mógł powiedzieć czy spala dużo czy nie dużo. Jakiego węgla używasz do palenia, ma jakąś nazwę?
      Jeśli masz dużo szlaki w popielniku (ale takie kalafory, spieki błyszczące posklejany węgiel?) to najprawdopodobniej masz za dużo powietrza w procesie spalania. Czyli powinieneś zmniejszyć obroty dmuchawy.
      Daj więcej szczegółów a na pewno ktoś Ci pomoże.
      Wesołych.

    • #76319
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Kolego Cichy, otwórz przysłonę maksymalnie a obroty dmuchawy ustaw na 3 i wszystko będzie w porządku.
      Zrób to szybko bo przy tych ustawieniach jak nic spalisz palnik a oznaką tego będzie zrywanie zabezpieczeń
      Obroty dmuchawy musisz zmniejszyć na tyle, aby całkowicie wyeliminować szlakę.

      Pozdrawiam

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.